Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrafelvételizés egyetem?

Bius35 kérdése:

Újrafelvételizés egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első féléves, államis hallgató vagyok az ELTE-n politológián. Első félév után rájöttem, hogy nem ezt szeretném tanulni, hanem pszichológiát, ezért újra fogok felvételizni.

Ezért nem vettem fel a vizsgáimat a mostani félévre.

Ha viszont 2. félévben passziváltatom magam, akkor milyen hátrányaim lesznek? Tudom, hogy elesek az 50%-os diákkedvezményektől, viszont azt nem tudom, hogy az előző félévben nem teljesített krediteket vissza kell-e fizetni.

A tanulmányi osztályra is be fogok menni (bár félek), viszont hátha tudtok valamit segíteni ez ügyben.

A kérdés az lenne, hogy jó-e, ha passziváltatom magam és vissza kell-e fizetni bármit is, vagy esetleg maradjak aktív amíg újra felvételizek, és a 2. félévben se vegyek fel vizsgát? (Azt viszont vissza kell fizetni, nem?) Mikor érdemes kilépni az egyetemről?



2019. dec. 6. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia Bius35 én Riloöccáz vagyok!


Na komolyra fordítva. Nem kell kifizetned semmit. Aktív ne legyél, tedd magad passzívra, és passzív mellett tudsz diákmunkázni is(ha szerzel egy passzív jogviszony igazolást), közben add be a jelentkezést oda ahová szeretnél menni.

2019. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem teljesíted a most felvett krediteidet (nem mész el belőlük vizsgázni), akkor bízony ezek után majd kell kreditbüntetést fizetned. Általában maximalizálva szokott lenni, szóval max 18-20 ezer lehet ez.

Én a helyedben megcsinálnám a mostani tárgyaimat, vagy legalább egy részét, mert így egyrészt kevesebb büntetést kell fizetned, másrészt az új szakodon ha másnak nem is, szabvál tárgynak el tudod ezeket fogadtatni, és annyival kevesebbet kell majd pszichon teljesítened.

A passziválás jó döntés tavaszi félévre, a kiiratkozással várhatsz addig, míg az új szakodra fel nem vesznek.

2019. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is elmennék a vizsgáimra, hátha majd egy másik egyetemen el fogod tudni fogadtatni azokat a krediteket.
2019. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!