Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgán a kötlező...

Elsősegély vizsgán a kötlező feladatokhoz mennyit kell beszélni?

Figyelt kérdés

Kötelező gyakorlti feladat az újraélesztés és a stabil oldalfektetés.

Melyikhez mennyit kell szóban mondani?


Újraéleztésnél:

meg kell-e szólítani, rázni a babát, mondani kell-e hogy hívják a 112-őt megkezdett újraélesztéshez (a 30 kompressziót tudom hogy hangosan kell számolni)?


Stabil oldalfekvésnél:

kell-e megszólítani, megrázni, légzést nézni, mondani hogy hívják a 112-t eszméletlen, de lélegző sérülthöz, illetve a kizáró okokat a végrehajtás előtt meg kell-e nézni?

Vagy csak fogom, letérdelek mellé és megcsinálom az oldalra fektetést?



2019. dec. 8. 02:57
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

ezt mind elmondták a tanfolyamon


amúgy google a barátod

2019. dec. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Úgy kell csinálni, ahogy tanultad. Kell mondani.
2019. dec. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Két hónapja voltam és ezeket mind mondani kell. Nálunk hangosan kommentálni is kellett, hogy mit fogsz csinálni.
2019. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem semmit nem kellett mondani, de ezt elmondta a vizsgáztató orvos is az elején. Sőt nekem csak újraèleszteni kellett és akkor pont megszólalt a telefonja és oda se nézett míg csináltam, ezután kaptam egy kérdést, amire a válasz 1 szó volt, és meglett. Abszolút nem izgultam, pedig ijeszgettek, hogy szigorú az orvos, hát kicsit tényleg elmebeteg volt, de nem vèszes.
2019. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeket nekem csak az úszómesteri vizsgán kellett mondani, de ott volt félautomata deffi is.
2019. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Újraélesztésnél az elején mondani kell a cuccokat, fontos, hogy biztonságos a helyszín, ezt nem mondtam és lecsesztek érte.


Amúgy utána nem muszáj hangosan számolni, de ha segít, nyugodtan


Nekünk amíg valaki újraélesztett, addig a másik oldalfektetett, szóval annál nem kellett mondani semmit, csak néha odanéztek, hogy csinálom-e. Egyébként meg mindent mondanak

2019. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!