Ti hogyan tanultok?

Figyelt kérdés

Már egy jó pár egyetemi vizsgán átestem, de nem éreztem sose úgy, hogy előrébb jutottam, gyorsabban tanulok, jobban rögződik az anyag, stb.


Egy évfolyamtársam 10 oldalt megtanul 1,5-2 óra alatt, nem értem ő hogyan csinálja ezt. Én egy tételen ugyan ennyi időt elpocsékolok. Megtanulom, tehát nem bemagolom. Tudom, értem, felfogom a tananyagot, de nagyon lassan.


A fő problémám talán azokkal a szavakkal van, amiket nem használok a hétköznapokon. Sokszor próbálom saját szavaimmal elmondani az adott dolgot, de ez nem mindig kivitelezhető, ha olyan a tétel. Az előbb említettem egy évfolyamtársam, neki viszont nagyon nehezen megy a gyakorlat, ami nekem a kisujjamban van. Ez azonban nem vigasztal addig, amíg nem tudom kamatoztatni a tételek tanulásában ezt. Már rengeteg módszert kipróbáltam, de egyszerűen arra kényszerültem, hogy el kell fogadnom azt a tényt, hogy jóval a vizsgák előtt kell elkezdenem tanulni olyan anyagokat, amiket még le se adott a tanár, ha meg akarok mindent tanulni.


Mérnökinfót tanulok egyébként. A tömény anyagokat sosem szerettem megtanulni. Amikor kell valami, akkor gyakorlat közben olvasok utána és rájövök, hogy mi miért van, de az ilyenkor extra olyan jól rögződik bennem, mintha csak olvasgatnám a tételeket.


Ti hogyan tanultok, milyen módszerekkel? Titeket zavar, ha más is van a szobában?


2019. dec. 8. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Én gimiben informatika szakos voltam, gyűlöltem, de ennek ellenére bàrmit amit elolvastam róla az megmaradt első vagy második olvasás után. Az irodalmat szerettem, szintén így volt, minden könnyen megmaradt. Nem tudom hogyan, nem állítom azért magamról azt, hogy zseni vagyok, mert szerintem inkább buta vagyok, és gyanítom, hogy a legtöbb ember is kèpes erre. Érettségi szóbeli előtt 2 napig éjjel-nappal tanultam, mert előtte egy percet nem tanultam semmire, 140 tételem volt, valamelyik 3-5 oldal, és így is volt olyan amit maximum kétszer tudtam elolvasni, de beszélni mindről tudtam valamennyit. Az a szerencsém, hogy kb két olvasásra megragad minden, kivéve ha nagyon nagyon utálom az anyagot(például matek). Az érettségim mindenből meglett és nem rossz eredménnyel végeztem. Mégsem vagyok büszke magamra, mert rájöttem, hogy eddig teljesen rosszul tanultam, ezért voltam sík hülye angolból és matekból. Elkezdtem videókat nèzni és utána olvasni a helyes nyelvtanulàsnak, ezeket alkalmazom most és már most többet tudok, mint amennyit 12 évig tudtam tanárokkal. Például nekem majdnem síri csend kell, egy kicsit zöröghet a tv, de sem zene nem szólhat, sem ember nem beszélhet, sem az ütvefúró nem zúghat, semmi. És nem szabad, hogy egyek közben, mert akkor az elvonja a figyelmemet, az én figyelmemet pedig még egy légy is elvonja, ha épp tanulok, szóval mindent ki kell kapcsolnom magam körül és csak a tananyagra koncentràlni, az a legjobb, ha hangosan olvasom az anyagot, főleg ha angolul tanulok. A beosztàs is jó ötlet, például naponta 10 mondatot megtanulsz, de nem szabad, hogy egy nap is kimaradjon, mert akkor az agyad azt hiszi vége a projektnek és ennyi, de ugyanígy van az edzèssel vagy bármi mással is. Nagyon csoda szuper trükkjeim viszont nincsenek.
2019. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!