Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy valakinek...

Volt már olyan, hogy valakinek az egyetemen első félévében egyetlen tárgya sem sikerült?

Figyelt kérdés

2018. jan. 16. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én most fejezem be a mesterképzést. Az elmúlt évek alatt megfigyeltem, hogy azok is képesek megszerezni néhány kreditet, akik a lehető legjobban tesznek az egészre. Tehát ha valakinek egyetlen egy tárgya sem sikerül, ott baj van! :D
2018. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, az én esetemben az, hogy 2 hónapig kórházban voltam, pont a tanulmányi időszak közepén, meg a vizsgaidőszak első felében, és hiába szereztem be az anyagok egy részét, anélkül hogy ott lettem volna, nem áll össze a kép és egy csomó dologról fogalmam sincs.
2018. jan. 16. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt jelezned kellett volna a Tanulmányi Osztályon és akkor utólag passzíválhatod magad... így ha államin vagy, jó eséllyel átraknak fizetősre (nem most, hanem ősszel)... ha fizetős vagy, akkor "csak" buktad a tandíjat.

Az első esetben add be újra a felvételit, majd jövőre kérvényezd a második féléves tárgyaid beszámítását (amennyiben a következő félévben tervezel tárgyakat felvenni/tudod őket teljesíteni).

2018. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk jó ötlet, köszi.
2018. jan. 16. 14:56
 5/7 Mustela Putorius válasza:
Igen. Legelső félévben megbuktam mindenből, következő félévben csak 'C' targyakat tudtam felvenni hogy bent maradjak allamin. Azota csusztam megegyet es mostmar ugy vagyok vele hogy leszarom. Most hagyom ott, kb 1 millat kell visszafizetnem az allamnak. Ugyhogy ha eloszor csusztal utana nafyon huzzal bele mert aztan semmi ertelme mem lesz.
2018. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mustela Putorius válasza:
Két félév után nezik hogy bent maradsz e allamin en ugy tudom. Szoval ha masodik felevben osszeszeded azt a 36ot vagy nemtudom nalatok mennyi, akkor nincs para.
2018. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére csak 30 kreditet kell összeszednem, amiből az első félévben meglehetett volna összesen 29, dehát most ez van. Meglátom hogy alakulnak a dolgok.

HA a második félév után otthagyom, vissza kell fizetnem az első vel együtt akkor is ha államin vagyok?

2018. jan. 21. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!