Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri emelteznem? Többi lent.

Megéri emelteznem? Többi lent.

Figyelt kérdés

400 pontot kéne összegyűjtenem


Angol emelt: 80% (+50 pont)

B2-es angol nyelvvizsga (+28 pont)


És a kérdés az, hogy töriből menjek e emeltre?


Ha jól számolom ha összeszednék emelt törin 70%ot, akkor meglenne a 400 pont duplázással.


Ha nem mennék emeltre, de tegyük fel a középszintű töri érettségim 81% lenne, akkor duplázással úgy is meglenne a 400 pont.


Jól számolom? Ha igen, mi lenne a megfelelő döntés? Megpróbáljam az emelt törit vagy ne?

Még most kéne emelteznem, amíg 12-es vagyok, mert később csak rosszabb eredmény lenne. Lehet később jól jönne ha lenne, de tanácstalan vagyok. Szerintetek?



2019. dec. 10. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Azonos nyelvből a nyelvvizsga pontjaid és emelt szintűért járó + pontokat nem lehet egyszerre figyelembe venni.


Közép szintű érettségid angolból van?


Ha dupláznod kell, akkor ahhoz neked vagy egy 70%-os történelem emelt, vagy egy 95%-os közép kell. Ebben az esetben lesz meg az éppen 400 pont.

2019. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy az adott szakon elfogadják e ezeket, de most én úgy számolom, hogy te ennek már utána olvastál és igen. Tehát, angol emelt 80% és töri emelt 70 % = 400 pont. Nem tudom, hogy állsz ezekből a tantárgyakból de pl angolból ahhoz, hogy emelt szinten ennyit elerj, közel C1 szint kell. Viszont számolhatsz máshogy is, pl: töri emelt 71%, angol közép 90% és angol nyelvvizsga (középfok )= 400 pont Én azért ajánlom, hogy ne centizd ki, az én szakokomon, idén 28 ponttal emelkedett a ponthatár a 2018-ashoz képest ...
2019. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Angolból már megcsináltam az emeltet 80%ra és elfogadják a szakomon ezeket

Azonos nyelvből akkor vagy a nyelvvizsgát vagy az emeltet számítják többletpontnak? Az emelt többet ér tehát akkor azt?

Akkor érdemes lenne emelt törit csinálnom ha az angol emelt mellé nem kapok a nyelvvizsgáért plusz pontot?

Köszi az eddigi válaszokat!

2019. dec. 10. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:

#3


Azért kérdeztem, hogy van-e közeped, mert akkor az a duplázásban esetleg kedvezőbb lehetett volna.


"Azonos nyelvből akkor vagy a nyelvvizsgát vagy az emeltet számítják többletpontnak? Az emelt többet ér tehát akkor azt?"


Amelyik nagyobb pontot hoz ki. Ha neked nincs angol középszintűd(mivel ha mondjuk az 95%-os lenne akkor magasabb lehetne a duplázás + a nyelvvizsga, mint az emelt szintű duplázása), akkor igen, egyszerűsíthetjük így.


"Akkor érdemes lenne emelt törit csinálnom ha az angol emelt mellé nem kapok a nyelvvizsgáért plusz pontot?"


Szerintem a 70%-os emelt történelemből esélyesebb, mint a 95%-os közép

2019. dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van középszintűm 94%os

Ha ezzel számolnánk akkor ehhez hozzá lehetne adni a nyelvvizsgát? Tehát a nyelvvizsgát csak az emelttel nem lehet együtt számolni?

2019. dec. 10. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Igen,

2019. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!