Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondolnátok arról,...

Ti mit gondolnátok arról, hogy egy egyetemi tanár rajtatok gyakorolna, hogy milyen legyen a tanítási módszere, és mennyire változnának a jegyeitek?

Figyelt kérdés

Egy angliai egyetemről van szó. A tanárnak az a problémája, hogy mindenki csak az assignment-re koncentrál, nem pedig magára a témakörre, és nem olvas eleget a szabadidejében. Szerinte nem tanulunk semmit a témával kapcsolatban, hanem csak a begyakorolt feladatokkal foglalkozunk, vagyis azzal ami a kötelező.

Így elég szűklátókörűek leszünk.

Amiben némileg igaza is van, ha kollektívan a csoportot nézzük, mert tényleg lusta a társaság.


Kitalálta, hogy a következő félévben, velünk másodévesekkel szeretné felmérni, mennyire lenne hatással az a teljesítményünkre, ha nem használnánk moodle-t. Azt mondta, nem tesz fel se ebook linkeket, se az órán vett prezentációt, se semmit. És mindenki kénytelen lesz utána olvasni a dolgoknak, hogy másféle resource-ból.


Minden más tárgyból más előadóknál elérhető minden moodle-on, külön szedve a témakörök, és ha valami végbeviteléhez többféle megoldás is van, akkor ott leírják azt is, hogy ők mire gondolnak, melyik fajta megoldást várják el stb. De ennél a tanárnál minden olyan lesz mint a szerencsejáték, hogy vajon erre meg arra gondolt-e, hogy ez legyen az assignment-ben.


Ti mit gondolnátok, ha rajtatok tesztelné a tanár az új tanítási módszerét?



2019. dec. 10. 12:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagyis konkrétan azt szeretné megtudni, hogy megérné-e bevezetni azt, ahogyan még ő diplomázott 20 éve mondjuk.
2019. dec. 10. 12:33
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szóval olyan lenne, mint a magyar egyetemen kétharmada? Mekkora duuuurvaság! Nem semmi!
2019. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen, pont ezaz amit nem kéne, senki sem akar egy csöves poroszwannabe rendszerben tanulni.

Amúgy meg véleményt kértem róla, olyanoktól akiknek van némi közük az angol oktatási rendszerről is.

2019. dec. 10. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor ezt nem magyar fórumon kellene megejteni. Mi ebben a poroszos rendszerben tanulunk, amit oly' nagyon lenézel.
2019. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy angol nem tud semmit a porosz rendszerről, és azért írtam ezt ide ki, mert pont olyanná akarja tenni a tanár az óráit (részben), mint ahogy a legtöbb magyar egyetemen is folyik az oktatás.

Tényleg igaza van, hogy kissé ellustult a csoport és többet kéne tudnunk a tárgyról, és nem csak a kötelező feladatokra kéne koncentrálnunk, de szerintem szemétség ezzel az egésszel élesben kísérleteznie, főleg hogy mindenki készül mesterre is menni, és fontos minden tárgyra kapott jegy.

Ráadásul ismerem, és majd mindenkit durván lepontoz, és olyanokkal szekál majd minket, hogy miért ezt a könyvet használtad amikor van sokkal jobb is, meg nem tetszik, hogy ezt a módszert használtad, én pont mást szeretek használni stb..

János meg hát nem azért megy az ember angol egyetemre, hogy aztán a porosz rendszert akarják ráerőltetni.

Mindenesetre, ma óra után maradtam és beszélgettem vele vagy fél órát, hátha megkedvel és nem pontoz le, lol

2019. dec. 10. 20:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Az viszont kifejezetten tetszik, hogy így mindenkinek be kell mennie előadásra, mert sehol sem tudja majd visszanézni a leadott anyagot.
2019. dec. 10. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Jó az ötlet első ránézésre, de utána amikor vizsgára stbre készültök egyszerűbb Moodlen nézni hogy eddig mit vettetek meg gondolom nálatok is töltenek fel előző évi vizsgákat meg extra cuccokat. Én nem örülnék neki, sokkal jobb eredményem van azokon a moduleokon ahol a tanár segít minket ilyenekkel
2019. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!