Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz a tankötelezettséggel?

Mi lesz a tankötelezettséggel?

Figyelt kérdés
Szerintetek fel fogják vinni a tankötelezettséget 17, vagy 18 éves korra? jövő évtől esti képzésre akarok menni, azaz kiiratkozni a nappali sulimból, remélem marad ahogy most van.. ti mit gondoltok? minél több véleményt várok, hogy mi lesz szerintetek.

2019. dec. 13. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem fogják felvinni a tankötelezettséget. Esti tagozatosként nem biztos, hogy olyan juttatásokat és kedvezményeket kapsz, mint nappalisként.


A helyedben utánanéznék hogy jár e az esetedben családi pótlék utánad, mehetsz e diákmunkázni vagy dolgozhatsz mint egy felnőtt ember, jár e diákbérletkedvezmény és a tb-t (kb havi 7 ezer) ki fogja fizetni...

2019. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Előtte megpróbálom természetesen a nappali gimiket. Most utálom azt a sulit ahol vagyok, ezért akarok elmenni.
2019. dec. 13. 20:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) igen tudom, sok felelősséggel jár, de már nincs idegrendszerem bejárni a mostani gimimbe.
2019. dec. 13. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem viszik, amíg fidesz van, nekik ez így jó. Kevesebb gyerek, kevesebb probléma, kevesebb pénz.

Akik 16 éves otthagyják az iskolát, azok amúgy sem tanultak volna. Normális gyerek nem hagyja ott 16 évesen, szakma nélkül, érettségi nélkül az oktatást.

Nem az a baj, hogy 16 év a korhatár, hanem az, hogy sok családban a tanulás nem divat, a szülők lefo$$ák a gyereket, nem törődnek velük, hagyják őket elkanászodni.

Amúgy amondó vagyok, ha már ilyen xar a helyzet, legalább a pedagógusokat kíméljük meg tőlük...

2019. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, abba kell hagynom 16 évesen az iskolát, mert pénz kell a családomnak. Befejezem estin az érettségit, aztán egyetemre megyek, ha úgy állunk. Igen, a szüleim nem törödtek velem, igen, hogyne, niztos ismered mindenki helyzetét.
2020. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!