Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindig bioszos voltam, egészsé...

Mindig bioszos voltam, egészségügyben dolgozom, de váltani akarok. Lenne esélyem informatikai vonalom ezek után?

Figyelt kérdés

Szerintem nem vagyok humán beállítottságú, biosz-kémiás voltam, az orvosira két körben nem vettek fel, de főiskolára igen, és sürgősségben dolgozom. Viszont nagyon nem érzem jól magam, tudom, hogy nem tudom ebben lehúzni az életem másik felét. Harminc vagyok. Minden arról szól, hogy informatikai vonalon hiány van, hogy nem kell éjszakáznom és tisztességesen meg is fizetnek érte (nekem nettó 400 már álom lenne váltott műszak, veszélyesség és túlóra nélkül).


Egy éve gondolkodom, hogy ha szorgalmasan gyakorolok, tanulok, egy informatikai alapképzést el tudnék végezni levelezőn? Melyik után tudnék jól elhelyezkedni? Nagyon távol áll a kémiától, biológiától ez a fajta gondolkodás, vagy könnyen rá tudnék állni? Vacillálok és nem tudom, hogy kezdjek neki.


2019. dec. 14. 16:44
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha eleget gyakorolsz, könnyen rá fogsz állni!
2019. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mi lehet a legnagyobb akadálya a váltásnak? Matek, vagy valami más tárgy?


Melyik informatikai alapképzést ajánlanád?

2019. dec. 14. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg tudod csinálni, ha van benned kitartás (én orvosi után matematikusnak tanulok, és eddig - lekopogom - megy a dolog).
2019. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De jó! Tudom, hogy off, de talán más sem bánja, akit érdekel az ilyen irányváltás:


Neked hogy jött az orvosi után a matematika?


Érdekel, hogy milyen gondolataid voltak, amikor belevágtál? Mi a célod vele?

2019. dec. 14. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt mindig is "viszketett" a dolog (hiányérzetem lett volna, ha sose vágok bele), másrészt egyre nehezebben bírom fizikailag is és lelkileg is az igénybevételt (aneszt-intenzív-sürgősségi), szóval bizony jó dolog, ha valami máshoz is ért az ember. A közvetlen hajtóerő mindenesetre egyértelműen az, hogy szeretem, érdekel, gazdagabbá teszi a "világomat", ha lehet így mondani.
2019. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!