Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nők, mir szólnátok egy olyan...

Nők, mir szólnátok egy olyan férfihez aki azt szeretné, hogy az iskolákban bevezessenek olyan órákat, ahol a lányok tanulnának varrni, vasalni és egyszerű házimunkákat elvégezni? Mondjuk, felkészülés az életre címszó alatt.

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem hasznos lenne, támogatnám. Fiúknak alap ház körüli teendőket, szerelést. Sokat segítene mindenkinek.
2020. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kell fiúk-lányok szerint szétválasztani, a fiúknak is hasznos tudás a főzés vagy a gombfelvarrás, és a lányoknak sem árt, ha megtanulnak barkácsolni. Mi megismertünk pár faanyagot, fenyő, farost lemez, megtanultunk szögelni, fűrésszel bánni, főztünk, műanyag fóliát hegesztettünk, horgoltunk, hímeztünk, textilt festettünk, fiúk-lányok vegyesen.
2020. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Azt hogy ennél sokkal nagyobb problémák is vannak a mai oktatással, először azokat oldják meg és utána beszélhetünk arról mit kéne még bevezetni. A saját gyerekét meg egyébként arra iratja be amire akarja. Nyilván ez nem egy életszagú helyzet hiszen aki ilyen kérdést ír ki az csak a nőket akarja provokàlni, akinek meg ez a célja nyilván se párja, se gyereke, tehàt fölösleges is ezt a témát tovább fejtegetni. Ha egyszer lesz gyereked (fiú vagy lány nem számít) akkor már egész más kérdéseod is lesznek pláne az oktatással kapcsolatban. Ui:nekünk volt ilyen, sőt illemtan óránk is és elég sok nő ismerősöm tud varrni mint mostanàban kiderült csak ez nem egy olyan dolog amiről az ember egy randin beszélget.
2020. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Azt, hogy mindkét nemnek azonos skillekkel kell felkészülni az életre. És azt, hogy ezek közül a házimunka az egyetlen hasznos dolog a mai világban, illetve csapjuk mellé a főzést, természetesen mindkét nemnek. Emellett tanuljanak inkább meg programozni, a jövő abban van, nem a csicskaüzemmódban, amit egy évtizeden belül automatizálnak a francba.


Ostoba, elmaradott gondolatmenet ilyenekkel rabolni a diákok idejét. Ha akarják, megtanulják hobbiként, egyébként meg egy évben ha egyszer van arra szüksége az embernek, hogy tudjon varrni vagy vasalni, és akkor sokat mondtam.

2020. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor támogatnám, ha a fiúknak is kötelező lenne. Nekem is az volt a barkácsolás.
2020. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is ostobaság ilyennel növelni az óraszámot. Takarítani, fogat mosni, ágyat bevetni, hajat szárítani is az iskola tanítsa meg az embert? Törölném az egész órát a tanrendből.


14. én minden nap vasalok, pedig pasi vagyok. Nem mehetek be gyűrött ingben dolgozni.

2020. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kissé konzervatív vagy, persze lehet, hogy arra gondolsz, hogy technikaórán mi fúrni-faragni tanultunk, fiúk-lányok egyaránt.

Később volt háztartástanom, ott megvarrtunk egy szoknyát, főztünk valamit, és jó volt a hangulat. Lényegében erre emlékszem.

A régi technikaórákra a házi feladatot többnyire a szülők készítették el.

2020. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!