Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan állnátok neki magatoktó...

Hogyan állnátok neki magatoktól, felnőtt fejjel történelmet és földrajzot tanulni?

Figyelt kérdés
Rettentően cikinek érzem hogy mennyire hiányos akár alap témákban (világháborúk, országok..stb) is a tudásom, de nem tudom hogyan álljak neki pótolni ezt. Vegyek régi tankönyveket vagy csak random olvasgassak konkrét tematika nélkül pl online? N/30
2020. jan. 4. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nosztalgiából vettem gimis törikönyveket (Műszaki kiadótól)(a suliban mi csak a tanár diktálásából tanultunk). Persze, nem kell minden betűt elolvasni, de legalább van benne rendszer. De ha gondolod, vehetsz történelmi folyóiratokat is (akár régi számokat), pl. Rubicon vagy BBC History, csak abban nem lesz rendszer.


Földrajzra szerintem ez nem jó, mert a tankönyvekben sok a természet-, társadalom- és gazdaságföldrajz, de gondolom, inkább térképekre gondolsz.

Nekem van egy kis világatlaszom, amiben vannak ismertetők az országokról is, de akár a Wikipedia is megteszi - csak csinálj magadnak egy tervet, hogy legyen benne valami rendszer.

2020. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!