Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ETK-ra szeretnék jelentkezni....

ETK-ra szeretnék jelentkezni. Számít, hogy hova jelentkezem? Miskolc vagy Debrecen.

Figyelt kérdés

Miskolc közelebb van. Debrecen viszont ‘nevesebb’. Lehet belőle hátrányom a jövőben egy Debrecenben végzett pályakezdővel szemben?

(Ugyanaz a szak)


2020. jan. 11. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Hm erre nagyon nehéz jó választ adni, meg is mondom, miért. Egyetem-választásnál rengetegszer hallja az ember, hogy nagyon sokat számít az is sajnos Magyarországon (sőt már szinte jobban, mint a tényleges tudásod), hogy hol szerezted a diplomádat. Azonban, ha tényleg oda kerül a dolog, hogy egy állásért pályáztok, a cégek szempontjából nyilván a szakmai tudásod lesz a mérvadó. Na most lehet erre megint azt mondani, hogy és ilyenkor vannak, akik feltételezik, hogy a DE-n kapott tudás több, mint az ME-n (ki tudja miért?), és vissza is tértünk oda, hogy megint mi számít? Az egyetemed neve. Egyébként az ME is neves egyetem, nyilván nem annyira, mint a DE, de állítólag ezt is szeretik a munkáltatók.


Szó mi szó, szerintem ezt cége/embertípusa válogatja, hogy épp kinek mi tetszik. Ha tényleg elkötelezett vagy az adott szakirány iránt és lelkesen tanulsz, nem nyűgként fogod fel a tárgyakat stb., akkor szerintem teljesen mindegy, melyik egyetemre mész, hisz mindkettő ugyanazt a papírt adja, csak az intézmény neve lesz más rajta. Külföldi munkavállalás esetén pedig ténylegesen teljesen irreleváns, ők egyik egyetemet sem fogják ismerni. Szép napot!

2020. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!