Miskolci vagy Debreceni egyetem? (Debrecen sokkal közelebb lenne hozzám)

Figyelt kérdés

A GTK érdekel leginkább, igazából az sem, csak szeretnék egy jó állást jó fizetéssel, rugalmasabb munkaidővel és változatos munkával később. Szóval a lényeg mivel angolból fogok emeltezni így sok lehetőségem nincs, így elvileg marad a GTK. Pontosabban pénzügy és számvitel, kereskedem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment.

Miskolc mellett az szól, hogy -kevesebb ismerős lenne amivel nekem egyáltalán nem lenne bajom

-ban duális képzés ami számomra nagyon fontos( Miskolcon az órarendünkbe lesz beleépítve ha sikerül a jelentkezésem ami szinten nagyon fontos,hisz nem kell az órák után meg sietni dolgozni kitudja hova) a munka nekem elengedhetetlen az anyagi hátterem miatt.

-a kolis és egyetemi diákhagyományok nagyon tetszenek(keresztszülő választás, balekké válás...)

- maga a légkör nagyon tetszik, hogy mindenki egyben van.

A következőktől félek: a kolitól...lehet változtatni szobatársat de az utána mégsem ugyanolyan, lehet senki nem akarna velem lenni egy esetleges vita után vagy bármi lehet... legszivesebben egyedül lennék ha nem jön össze a szobatarsasdi de gondolom ez nem lehetseges:((

-ha nem vesznek fel dualisra hogy lesz pénzem a kolira vagy bármire, a legfőbb okom az az hogy debrecenbe ezen a karon nincs is duális képzés...

-távolabb van, kb. 2 óra vonattal ami akkora nagy baj nem lenne heti 2x, de Debihez kepest megis joval messzebb.

Összeségében ennyi. Debrecen is tetszik de valahogy hogy minden külön van nem annyira tetszik, elakarok itthonról szakadni,viszont bezárni mégis kényelmesebb lenne, nem vagyok ez a nagy bulizós fajta.

Ti mit javasoltok, hátha valaki hasonló cipőben jár/járt.



2020. jan. 11. 00:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem írd be mind a két egyetemet, a sorrenddel még ne foglalkozz. A duális képzés felvételijének az eredménye még azelőtt meglesz, hogy a sorrendet megváltoztathatnád, szóval ha nem kerülsz be duálisra és tényleg ennyire fontos hogy dolgozz egyetem mellett, akkor betehedet első helyre a debrecenit.
2020. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy mikor jön meg az eredménye annak hogy felvettek e duális képzésre, így bejelölöm mind a kettőt. Köszönöm a segítségedet!
2020. jan. 11. 11:59
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha Debrecen van közelebb, akkor inkább az.

Ha ott végzel, könnyebben kaphatsz munkát Debrecenben (esetleg előre is tudsz valamilyen céges ösztöndíjat/támogatást kibulizni)

2020. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Én a helyedben egyértelműen Miskolcra mennék. A kolitól egyáltalán nem kell félned, két hét után már egyáltalán nem fogsz ilyeneken aggódni, hogy összeveszel a szobatársaddal. Vonaton meg legalább tudsz tanulni nyugodtan.
2020. jan. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetően jó a miskolci egyetem, bár a hagyományőrzős téma, amit te előnynek érzel, szerintem nem olyan jó dolog. A régi időkhöz képest mostanra magyon lecsúsztak az aljasodás szintjére, és jártam már olyan állásinterjún, ahol a miskolci egyetem után az volt az első kérdés, hogy meg van keresztelve? Mondom hogy nem, erre a válasz: hála az égnek! Engem is meglepett, de mégis van ilyen.
2020. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

A Debreceni Egyetem nagyon gazdag!

Nagyon jók a lehetőségek, kiváló a felszereltség.

2020. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ezek alapján még mindig nehéz a döntés, viszont duális képzés nincs Debrecenben. Sokkal könnyebb lenne ha az egyik hónapban csak tanulás, a másik hónapban pedig munkaidő lenne. Gondolom több idő jutna bulizásra, ismerkedésre, magamra és persze a tanulásra is. Ha debrecenbe mennék, fogalmam sincs milyen alkalmi munkák lennének vagy találnék-e olyan állandó állást ami az egyetem mellett sem fáraszt le 0-ra. Így úgy döntöttem, hogy most februárban MISKOLC lesz az első helyen és ha a végleges döntés előtt kiderül hogy nem vesznek fel dualisra akkor Debrecen lesz. Köszönöm mégegyszer a segítséget!
2020. jan. 12. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Jártam mindkettőre igaz nem GTK, a miskolci kb egy vicc, főleg a hagyományörzés ami nehezen lehetne a mostaninál alpáribb. Ha nem vagy bulizós, minden idiótaságban résztvevő, fel fog érni számodra egy kínzással a csatlakozás.
2020. jan. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért kíváncsi lennék, hogy kik írják az ilyen kommenteket. Bár én sosem voltam az a nagy hagyományőrző, nem voltam semmilyen baráti társaság tagja év 3-4 szakesten nem voltam többön félévente, mégis, meg kell védenem ezt a dolgot. Semmilyen aljasodás nincsen. A csatlakozáshoz rész kell venned egy 6-7 alkalmas oktatáson és egy vizsgán. Az oktatás részén van konkrét oktatás, utána pedig minden egyes alkalommal valamilyen feladatot kell végrehajtanod. Ezek nagyon sokfélék lehetnek, de egyik sem a megalázásról szól, tehát mondjuk vetkőzés vagy ehhez hasonló egyiknél sincs. Teljesen poénosra van véve a figura és alapvetően még nemet is mondhatsz a kiadott feladatra, bár ezt nem célszerű. Ehhez és magához a hagyományőrzéshez sem kell extrán bulizós arcnak lenned, csak egy normális társasági embernek, akinek nem esik nehezére megmozdulni vagy megszólalni idegen emberek előtt. A keresztelkedés után aztán választhatsz, hogy te mennyire akarod ezt komolyan venni, melyik része érdekel stb. De veszteni az égvilágon semmit sem vesztes vele, sőt! Az hogy esetleg táncolni kell egy kicsit vagy idegen lányoktól fehérneműt kérni a koliban, őszintén szólva csak egy begyöpösödött, szociálisan nulla embernek jelenthet ekkora gondot szerintem. Aki nem akar, az pedig később, a szakesteken sem kell hogy berúgjon. Tény hogy nem mindenki élvezi ezt, de a részvétel nem is kötelező, tehát nem értem. Magáról a kar színvonaláról pedig mindent elmondanak a tudományos eredmények (diákok és tanárok terén egyaránt), ebben alig van lemaradva Miskolc. Kedves kérdező, ne hagyd, hogy mások elvegyék a kedvedet, nyugodtan gyere Miskolcra!
2020. jan. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
duálist válaszd miskolcon.
2020. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!