Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyen? Melyik éri meg...

Mi legyen? Melyik éri meg jobban? 18/L

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és nem tudom,hogy mi akarok lenni.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik éri meg; HA a gazdaság és menedzsment szakot VAGY ha a turizmus és vendéglátás szakot választom?

Ha a gazdaság és menedzsmentre mennék szerintem könnyen tudnék elhelyezkedni, szerezni jól (!) fizető, megfelelő állást. Lehet hogy irodában dolgozhatnék, és átlagos lenne a munkaidőm (pl: reggel 8-tól délután 4-ig). Utána élhetném az életemet, lenne szabadidőm (ami számomra fontos). Viszont ez a szak annyira nem érdekel, számomra unalmas (lehet a munkám is az lenne).De a jövőm érdekében végig tudnám "szenvedni" a szakot.

Ha a turizmus és vendéglátás szakot választanám, nehezebben tudnék elhelyezkedni, találni jól (!) fizető, megfelelő állást, ahol átlagos lenne a munkaidőm, és még lenne szabadidőm is. Viszont a munkám lehet, hogy érdekesebb lenne. A turizmus és vendéglátás szak jobban érdekel, több izgalmat találok benne, és ezért szerintem könnyebben is menne (tanulás téren).

Nem tudom melyik szak legyen, melyikkel járnék jobban

SOS



2020. jan. 15. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amelyiket várhatóan szívesebben csinálod! Amit nem szeretsz, azt előbb-utóbb úgyis otthagyod.
2020. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
Anyukad szuleid mit mond? Kezd el egyiket levelezon en azt tanacsolnam lehet siman megy a 2egyutt ssokan vannak igy es majd elso felev utan meglatod melyik tetszik jobban. Gondolkozz el rajta semmi vesztenivalo ezzel mert barmikor otthagyhatod egyiket is akar de visszairatkozni nem tudsz
2020. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!