Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga. "Csak legyen...

Nyelvvizsga. "Csak legyen meg". Vagy, "meglesz, de minél jobban sikerüljön"? Ki hogy áll hozzá?

Figyelt kérdés

-Mihez kell a nyelvvizsga, tehát miért csinálod?

-Mennyire megy jól az adott nyelv?

-Milyen szintű vizsgáról van szó?

-Hány éves vagy? vagy Hány éves voltál akkor?


2018. febr. 9. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyen meg. Ahol használni kell a nyelvet, ott sem érdekel senkit, hogy hányast kaptál, csak beszéld a nyelvet. Ahová csak a papír kell, ott meg megint.
2018. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Roflkopter ***** válasza:
79%

Csak legyen meg, mivel senkit nem érdekel sehol a százalék.

Éreccségi plusz pontokhoz kellett.

Angol b2, nemet b2.

17 évesen csináltam mindkettőt azóta angolul folyékonyan beszélek, németül meg sem tudok szólalni. Most 20 éves vagyok.

2018. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, válaszolnál a többi kérdésre is?
2018. febr. 9. 13:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglesz, de minél jobban sikerüljön.

- Semmihez nem kell már, amikor anno nyelvvizsgáztam gimiben az egyetemi felvételihez kellett.

- Nyelvtanárnak készülök (angol-német), mindkettőt nagyon folyékonyan beszélem

-C1, de tervben van németből a C2 is

-23 éves vagyok jelenleg, németből 17 évesen tettem C1-et, angolból 19 évesen

-Most egy spanyol B2-re készülök, ott is arra hajtok, hogy minél jobb legyek, de természetesen a nyelvvizsga csak egy papír, nem számít semmit

2018. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Német felső, angol közép van.

Az első német alapfokot, valahogy 14 körül csináltam.

Mindegyikre úgy mentem, hogy csak legyen meg. Sehol nem számít az elért százalék, csak a teljesítés ténye.


Az alapokat, szókincset, nyelvtant kell megtanulni. A gyakorlat csiszolja úgyis a nyelvtudást.


Azóta napi szinten használom mindkettőt, angolt többet, így az kb folyékonyan meg szakmai téren is. Német a kevésbé favorizált, ezért az kicsit döcögősebb, leginkább azért, mert a szakszavak angolul jutnak eszembe elsőre

2018. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja és soha nem kellett direktben semmihez, érettségi előtt már volt német felső angol középfok, most 30 vagyok
2018. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Felvételinél már nem adnak érte pontot?


Tudom, hogy nem sok jelentősége van egy nyelvvizsgáznak. Én is most kicsit "hobbiból" csinálok felsőfokút.

Azért kérdeztem ezt, mert furcsállottam hogy a többieknek tök jól megy, de mégis mennek tanárhoz vagy tanfolyamra. Meg utána még hagynak sok időt tanulni. Miközben szerintem enélkül is meglenne nekik a 60%.

2018. febr. 9. 14:56
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Legyen meg és minél jobb eredménnyel. A nyelvvizsga bekerül az önéletrajzodba és bekérhetik munkahelyi felvételinél. Ilyenkor nem mindegy, hogy éppen elégséges az eredmény vagy jeles.
2018. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
utolsónak mondjuk valsz. nincs nyelvvizsgája, mert a nyelvvizsgában nem szerepel jegy
2018. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Angol:

"meglesz és minél jobb eredmény kell". A C1-t 16 évesen csináltam középiskolában, akkor nem kellett semmihez, persze jól jött hogy nem felvételi előtt kellett kapkodni a nyelvvizsgával. Illetve tavaly kellett egy TOEFL a külföldi jelentkezés miatt, ott nyilván volt egy elvárt pontszám. Most külföldön tanulok angol tanítási nyelven, semmi problémám nincs a megértéssel, sem a beszéddel, bár ha angol anyanyelvű emberrel beszélek, akkor azért oda kell figyelni.


Orosz:

B2-t csináltam középiskolában, "miért ne?" alapon, simán meglett, mondjuk ott az lett volna a nagyobb meglepetés ha nem sikerül. Utána le is érettségiztem belőle hogy ne kelljen bejárni. Elkerültem egyetemre és ott nem folalkoztam a nyelvvel, felejtődött stb. és másodév közepén találtam ki hogy megcsinálnám a felsőfokot (mert a középiskolás tudásommal valószínűleg kevés extra készüléssel meglett volna a C1 akkor). Jártam tanárhoz és végül éppen meglett a szóbeli rész (az írásbeli nagyon simán). Így álltam 20 évesen két felsőfokú nyelvvizsgával.


Szerencsére a TOEFL-t kivéve egyiknek sem volt olyan "igazi" tétje, hogy munkához kell vagy valami, tehát nem tett rám extra nyomást. Érdekesség, hogy a két C1 után kb. remegve jöttem ki és akkor éreztem hogy "mindegy hogyan csak legyen meg".

23

2018. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!