Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan alkalmazhat egy iskola...

Hogyan alkalmazhat egy iskola szlovák pedagógust magyar tanárnak aki még helyesen írni sem tud?

Figyelt kérdés

Alsó tagozatos gyerekem egy iskolatársával szaktanárit kapott.

Mindkettőjük az e naplóba kapra tehát mások által is hozzáférhető helyen.

Mindkét beírás tele volt helyesírási hibákkal.

Nos én csalódottságomban ezt közzétettem az osztályfórumon és kiirtam a véleményemet erről a közösségi oldalon.

Sokan fel voltak háborodva h ilyen nevelőkre bízzuk a gyerekeinket..hogyan tanít ez magyart?

Holnap be kell mennem az igazgatóhoz mert kiakadt az egész nevelőtestület h szóvá tettem a magyartanár helyesírási hibáit


2020. jan. 15. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát majd számolj be (már ha igaz a kérdés, amiben nem vagyok biztos). Magyart ne tanítson külföldi, de bármilyen más tantárgyat szerintem taníthat itt élő külföldi, ha azért elég jól, érthetően beszél. Legfeljebb meg kell mondani a gyerekeknek, hogy nem biztos, hogy minden szót helyesen ír.

Milyen hibákat követett el? Egyébként te azért vagy kiakadva - ismétlem: ha igaz a történetet - mert büntetést merészelt adni a gyerekednek. Dicséret esetén még véletlenül se zavarna téged a helyesírási hiba.

2020. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a te kis szövegecskédben 9 helyesírási hibát számoltam.
2020. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A beírás jogos volt.

A tanár állítólag tényleg szlovák.

Nem kiakadva vagyok..hanem csalódott

Hogy a szülőknek nem lehet szólni semmiért

Mindent nem lehet lenyelni szülőként

Dícséret és motiváció az nulla

Beírás jár mindenre..az sem baj ha helyesírási hibával

Amúgy a másik szülő is szólt ugyanez okból

2020. jan. 15. 18:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ott az alkalom holnap, hogy elmondd a véleményedet. Ha rosszul tolerálják, akkor meg máshova kell vinni a gyereket, biztos van jobb hely is.
2020. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen,van jobb hely is.

De sérült gyerekkel elég nehéz ugrálni.

Örülök,hogy nem kell speciális iskolába járnia. Mivel nem szellemi fogyatékos így járhat hagyományos iskolába,más általános iskolába nem biztos hogy átveszik,mivel sok mindenben segítségre szorul..öltözés étkezés pakolás stb..

Itt most a kérdés az volt hogyan alkalmazhatnak olyan pedagógust magyar tanárnak,aki helyesen írni sem tud.

Hogyan javítja a dolgozatokat,hogyan tanít helyesírást!? Nem a beírás miatt volt a problémám,mint ahogy fentebb gondolták.

Hol vannak az igazi jó tanárok?

Sokan csak a diploma miatt vannak a pályán

Régen a tanárok szívvel-lélekkel tanítottak

2020. jan. 15. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Szlovák állampolgár igenis taníthat a magyar iskolákban ezt nem tiltja semmiféle törvény. A helyesírási hibákat én nem veszem olyan komolyan az interneten, mint a kérdező. Érzésem szerint itt a kérdező utálata jelenik meg a tanítónő felé.

Kérdező, azzal nincs bajod, hogy a kórházban szír orvos műti a gyerekedet aki ha ír neked egy emailt akkor tele van helyesírási hibával? Mégiscsak egy szír emberre bízod a gyerekedet.

2020. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző: De a gyerek nem az orvostól tanul helyesírni. A rögzült hibákat már nehéz javítani.
2020. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ő tanítja a magyart? 2 tanító szokott lenni megosztva. (De a gyerek helyesírása nem egyenes következménye 1 tanítóénak, máshonnan is tanul, főleg az olvasásból.)
2020. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én nem utálom a tanárt mivel nem ismerem.

És igenis komolyan veszem a helyesírási hibát. Egy magyar szakos tanártól nem megengedett,hogy ilyen munkát adjon ki s kezéből.

Már megbeszéltük az igazgatóval,elismerte h hibázott a beosztottja és javítani fog a dolgokon,hogy ilyen ne forduljon elő többet.csak annyit kért,hogy máskor írjam meg a véleményem,hanem személyesen mondjam meg neki.

Csak az a baj,ha szólsz,hogy valamelyik tanárral v a tanítási módszerével bajod van a gyerek issza meg a levét

2020. jan. 16. 13:27
 10/12 A kérdező kommentje:

Én nem utálom a tanárt mivel nem ismerem.

És igenis komolyan veszem a helyesírási hibát. Egy magyar szakos tanártól nem megengedett,hogy ilyen munkát adjon ki a kezéből.

Már megbeszéltük az igazgatóval,elismerte h hibázott a beosztottja és javítani fog a dolgokon,hogy ilyen ne forduljon elő többet.csak annyit kért,hogy máskor ne írjam meg a véleményem,hanem személyesen mondjam meg neki.

Csak az a baj,ha szólsz,hogy valamelyik tanárral v a tanítási módszerével bajod van a gyerek issza meg a levét

2020. jan. 16. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!