Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem úgy átrúgdosni...

Van esélyem úgy átrúgdosni magam érettségin, hogy egy szót nem tanulok az egészre?

Figyelt kérdés

Teljesen kifogytam minden szusszból és megelégeltem a tanulást. Eljöttem egy nyelvtagozatos gimnáziumba annak reményében, hogy egy piacképes diplomás lehessen belőlem, de itt 4.évben abszolút feladtam a tanulást. Már szinte nem is emlékszem mikor volt utoljára kezembe könyv. Minden egyes nap megígérem magamnak, hogy előveszem a tanulni valót, de az addig is tart. Teljesen eltunyultam.

Most átgondoltam itt minden lehetőségemet, van elképzelésem, szeretnék majd egy OKJ-s szakmát kitanulni. Azonban nyilván ehhez érettségi kell. Szerintetek ha végig vegetálom ezt a maradék 1,5 évet akkor van esélyem egy kettes érettségit kihozni?



2020. jan. 20. 02:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Igazából úgy kezdtem a gimit, hogy 4,5-ös átlagom volt, naponta több órákat tanultam folyamatosan, mert előttem lebegett a cél. Aztán miután folyamatosan bővült a tananyag és egyre több tanulást igényelt volna akkor így elgondolkodtam, hogy biztosan szeretném én, hogy kihulljon a hajam mire 24 évesen végre kezembe lesz a diploma? (feltéve ha meg nem húznak) És akkor eszembe jutott, hogy addigra már jól meg is szedhetem magam és a saját talpamon állhatok a saját kenyerem keresve egy olyan szakmán belül amit szeretek csinálni. Egyetemen melózni se lenne időm, ha pedig mégis az kifulladna egy mekizéssel. A józan eszem ezt sugallta, hogy elég nekem az OKJ. Sokkal jobban fogok járni.

Érettségi nélkül meg nem is nagyon tudnék végezni semmit. Maximum kamionsofőr lehetnék, de én nem bírom az egy helyben ülést hosszú órákig

2020. jan. 20. 02:25
 2/19 A kérdező kommentje:

És mennyit kellene tanulnom, hogy a kettes mindenből meg legyen?

Magyarból (középszint) , nyelvből (középszint) , bioszból (középszint), földrajz (középszint matek helyett), történelem (középszint)

Ha érettségi előtt átolvasom az se segít?

2020. jan. 20. 02:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha fotografikus memóriád van akkor nem kell tanulni. De gondolom nincs, mert akkor 1 év alatt elvégezted volna vagy már 10 évesen és már egyetemen lennél, mint néhány zseni a világban. De te nem ilyen vagy, hiszen ide is írsz

Bukni fogsz. Ha még írásbelin csak csak átmennél a minimum ponttal, de szóbelin véged lenne...

2020. jan. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha ilyen munkasesz beloled mint ahogy most tanulsz akkor borzalmas lusta leszel.
2020. jan. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tanultam semmit sem az érettségire és mindenből 4es kaptam bár az igaz hogy én nem tanultam otthon de az órákon figyeltem mert érdekelt a tananyag ezért megmaradt.

Én az javaslom ne vegetáld végig azért tanulj is muszáj hisz az okjn is kell voltak osztálytársaim akiknek nem sikerült a szóbeli pedig nagyon próbálkoztak átrugdosni őket. Földrajz meg nem fog menni tanulás nélkül elég nehéz szerintem vagyis nekem mert teljesen hidegen hagy.

Miért nincs ennyire kedved tanulni? Magánéletedben minden rendben?

2020. jan. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
*Bocsánat az írásbelire nem tanultam szóbelire viszont igen.
2020. jan. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Egy vicc az érettségi, átlagos IQ-val egy négyest simán kihozol mindenből. Ha felvettek gimibe, nem lehetsz nagyon hülye, ne is kezeld magad úgy.

Figyelj oda órán legalább és néha ülj le otthon gyakorolni.

Ha tudod mit kell csinálni, a töri, magyar írásbeli gyerekjáték, tanulás nélkül is.

Matekra érdemes gyakorolni, de szintén nem egy agysebeszet.

A nyelvbol ha van egy alapod is menni fog.

Szóbelire meg lesz egy hónapod.

2020. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Fejezd már be a hisztizést, Istenkém... Nemzeti dohányboltban akarsz eladó lenni életed hátralévő részében? 🤦🏼‍♂️ Szedd már össze magad... milyen férfi, apa lesz így belőled?
2020. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a semmiből nem lesz valami. Ha pl. töriből kihúznád azt a szóbeli tételt, hogy a nemzetiségek helyzete Magyarországon a 20. században, arra mit mondanál? Vagy mondjuk Arany balladaköltészete. Halandzsázást a szóbelin nem fogadnak el.
2020. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a guglin a korábbi érettségi írásbelikre, és kezdd el kitöltögetni. Látni fogod aztán a megoldókulcs alapján, hozod-e azt, amit várnak.
2020. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!