Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem úgy átrúgdosni...

Van esélyem úgy átrúgdosni magam érettségin, hogy egy szót nem tanulok az egészre?

Figyelt kérdés

Teljesen kifogytam minden szusszból és megelégeltem a tanulást. Eljöttem egy nyelvtagozatos gimnáziumba annak reményében, hogy egy piacképes diplomás lehessen belőlem, de itt 4.évben abszolút feladtam a tanulást. Már szinte nem is emlékszem mikor volt utoljára kezembe könyv. Minden egyes nap megígérem magamnak, hogy előveszem a tanulni valót, de az addig is tart. Teljesen eltunyultam.

Most átgondoltam itt minden lehetőségemet, van elképzelésem, szeretnék majd egy OKJ-s szakmát kitanulni. Azonban nyilván ehhez érettségi kell. Szerintetek ha végig vegetálom ezt a maradék 1,5 évet akkor van esélyem egy kettes érettségit kihozni?



2020. jan. 20. 02:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

11 jo otlet😀

Amugy szerintem siman megvan, mert aki addig eljut azt mar a tanarok ugyis atrugdossak. Senkit se ismerek aki erettsegin megbukott szoval menni fog neked is!

2020. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, ha innen nem tanulnál már abszolút: Magyarból (középszint) 2, nyelvből (középszint) 3, bioszból (középszint) 2, földrajz (középszint matek helyett) 2, történelem (középszint) 3

Ha a magyar második felére jó elemző feladatokat kaptok az sokat dob az írásbelin, szóbelin meg ha kapsz szöveggyűjteményt onnan a lényeg megvan.

Nyelv: nem tudom milyen nyelvet tanulsz, de gondolom nem most kezdted, meg neten is olvasol idegennyelvű szöveget, ez sem lenne borzasztó, a szóbeli lesz akkor a lényeg.

Biosz: itt is a szóbeli lehet meg, ha A tételnek valami projekt munkát választasz, de arra is kell készülni.

Földrajz: ebből nincs tapasztalatom, de diszes vagy, hogy nem kell menned matekból?

Töri: szövegértés az írásbeli. Akinek van egy kiscsöpnyi esze is megírja simán kettesre, szóbelinél meg ott a térkép meg forrás, csak azokat elmondod megvan a minimum.

Nekem a szövegedből nem jött le, hogy most akkor hány éves is lennél, mert valami diplomát is írogattál, hogy 24 évesen lenne meg... De csak annyit mondok minden kiégett tanulónak, hogy legalább órán figyeljen! Én is utolsó két évre égtem ki, de legalább órán figyeltem, olyanokat olvastam/játszottam amik érdekeltek, mégis tanultam velük. Ha bőven van még időd az érettségiig akkor keress valamit lazítás képp, és utolsó félévre vegyél erőt magadon.

2020. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%
Én nem tudom milyen zsenik írogatnak ide kommenteket. Gimiben jó képességű diák voltam, mégis nagyon sokat kellett tanulnom. A nyelvtan tételekről magamtól biztos egy szót sem tudtam volna mondani. A töri meg földrajz sosem érdekelt, hiába figyeltem órán, azért igencsak kellett tanulnom. Én hallottam már olyanról, hogy valaki érettségin bukott. Nem rugdosnak át, csak azért hogy végezz, ha sz*rsz az egészbe.
2020. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is megbukott egy osztálytársam az érettségin, pedig nem volt buta srác, csak nem tanult, mindenki azt mondta neki, biztos nem lesz baj. Írásbelin nem is volt, csak aztán szóbelin kihúzta Petőfit, és semmit sem tudott róla mondani, hiába volt neki szöveggyűjtemény. Rögtönözni csak olyan tud, akinek sok minden van a fejében a tananyagból. A jelenlét a gimnázium padjában nem elég. Nyilván aki olyan gyenge képességű, hogy le se tud ülni tanulni, az nem fog átugrani egy érettségi lécet sem.
2020. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

Biztos, hogy kell érettségi az OKJ-dhoz?

Érettségi nélkül a következő számokkal jelzett képzések kezdhetőek el:


21: semmilyen iskolai végzettség nem kell hozzá.

31: legalább a nyolc általános iskolai osztály elvégzése kell hozzá.

33: legalább a 10. évfolyam elvégzése kell hozzá.

51: középiskolai végzettség kell hozzá (érettségi nem szükséges, de a középiskola utolsó évfolyamának elvégzése igen)

2020. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tanulmányozd át, idén ősztől változik az OKJ-s képzés rendje, a legtöbb szakmát iskolai képzésen kívül már nem lehet tanulni, csak iskolarendszeren belül:

[link]

2020. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok, mert valaki azt írta "nem tudom milyen zsenik írnak ide". Nem tartom magamat zseninek, de butának se. Szorgalmas vagyok, és az látszik meg az eredményeken. Matekból jó pár évig jártam külön tanárhoz, érettségi évében sajnos nem, de így is 3-ast írtam, és nem sok kellett volna a négyeshez. Magyarból tök hülye voltam, az írásbelin is talán 60 pontot összeszedtem, de szóbelin 39 pontot kaptam, irodalmi részen az Antigonét húztam, nyelvtanból meg még most se tudom mit húztam, nemhogy akkor😅 Az Antigone jegyzetet kétszer olvastam csak el, tudtam kik között van konfliktus, meg miért, a feleletem bevezetőjét meg a végét a szöveggyűjteményből mondtam el, nyelvtanon meg ültem és válaszoltam a tanár kérdéseire és szerintem egész jó feleletet nyomtam (ahhoz képest, hogy nem szerettem ezeket a témákat).

Töri írásbelin 71 pontot szereztem, az ötöshöz maxos felelet kellett. Sikerült kihúznom Mátyás királyt, itt volt tárgyi tudásom (zanza.tv-ajánlom figyelmedbe), de egy ilyen témánál a térkép és a forrás sokat dob a latba, sőt, még a Himnuszt is belevontam a feleletembe. A feleletem után a töri tanárom ájuldozott mit lenyomtam, a vizsgabiztos már a feleletem közben beírta a dicséretet 😃

Informatikát csináltam előrehozottan, a gyakorlati részen 98 pontom lett, a feleletem meg az Internet használatról vagy miről szólt, és 30 pontból 27-et összeszedtem.

Angolt is előrehozottan tettem, az írásbelim négyes lett, a feleletre nem nagyon mentem rá, mert inkább az infó ötösre mentem, mégis 33-ból 24-et vagy mennyit szereztem.

Emelt biológiát tettem, azt kicsit elrontottam, hármas lett végül, de mivel az már a hatodik érettségi tárgyam volt nem számították bele a felvételi átlagomba, mert nem ért nekem plusz pontot.

Szóval az is sokat számít, hogy az ember JÓT húzzon, illetve legyen FOGALMA arról miről beszél. Nekem is volt osztálytársam, aki törin (!!) bukott, mert dacolt a tanári karral, még a diri is segített neki mit mondjon, de meg se mukkant. Nem tudjhk, hogy elment e az őszi érettségire, nem találkoztunk vele azóta. Nálunk azért nem annyira k****gök a tanárok érettségikor, nem akarják, hogy megbukjunk (a matek tanárom konkrétan elmondja a helyes választ, neked meg rá kell bólintani és levezetned a megoldást), de aki egy szót nem tud mondani azzal nehéz mit kezdeni...

2020. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy van.

De kár 1,5 évet elpazarolni az életedből.

Rengeteg időd van, és most vág legjobban az eszed.

A suliban figyelj, akkor otthon már nem is nagyon kell tanulni.

Mellette viszont képezd magad valamiből, csak van valami, ami érdekel.

Érettségi előtt 2-3-szor elolvasod a szóbelire az anyagot és annyi. A nyelv foghatna ki rajtad, de ha nyelvtagozaton vagy, az is menni fog.

2020. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
Nézz utána, ha tényleg lecsökkentik az OKJ-val megszerezhető szakmák számát, és csak iskolában lehet a legtöbbet tanulni, akkor - ha - a tiéd is ezek közé esik, érdemesebb abbahagyni a gimnáziumot, és átiratkozni egy megfelelő szakmát adó iskolába.
2020. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!