Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más egyetemről hozott és...

Más egyetemről hozott és elismert kreditek melyik félévbe számítanak be?

Figyelt kérdés

Mikor beiratkoztam egy csomó kreditet elismertettem az első félév során egy másik képzésből. A tanulmányi visgaszabályzat nem ír erről egy szót sem, hogy melyik félévbe számolják bele ezeket a krediteket.Szerintem úgy lenne logikus, hogy abba a félévbe számolják be a kreditet, amelyik félévre meg van hírdetve a tárgy, de az egyetem azt mondja, hogy az összes kreditet az első félévbe számolták be.

Most átraktak önköltségesre, mivel egyik félévemben kevesebb kredtet teljesítetem, mint az előírt, viszont ha az átvitt krediteket is számolom, nem lenne jogos az átsorolás.



2020. jan. 28. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A nulladikba számítják bele. Ergo sehová nem számít bele.
2020. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy miért teljesítettél kevesebbet? Sokat buktál abban a félévben, vagy egészen egyszerűen nem volt elég tárgyad az elismertetés miatt?

Ha az utóbbi, akkor írj méltányossági kérelmet a dékánnak, hogy ezért nem stimmeltél, de ha a bukdácsolás a gond, azon senki nem fog segíteni.

2020. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kreditet nem számolnak be! Kreditet nem kapsz.


Kreditelismerésnél a tantárgyat fogadják el, tehát óra és vizsgakötelezettség alól felmentve vagy.


Szóval pl.: első félévben van 30 kreditnyi tárgyad amit felvettél. Egyszerűsítés kedvéért legyen 1 tárgy 5 kredit, akkor 6 tárgyat vettél fel. Mondjuk leadsz 12 tárgyra kérvényt, mert későbbi félévi targyakat is eltudsz fogadtatni. Ebből a 12 tárgyból mondjuk 4 tárgy első féléves. Elfogadnak minden kérvényt amit leadtál. Mi történik? A 4 tárgyat amit most vettél fel azt törlik és marad 2 tárgyad a félévben ami 10 kredit csak. Tehát az első félévben csak 10 kredit szerzel. A maradék 8 tárgy amit leadtál azok későbbi féléves tárgyak és értelemszerűen azokat már nem kell felvenned.


Remélem így érthető.

2020. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!