Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire elismert a Semmelweis...

Mennyire elismert a Semmelweis Egyetem általános orvosi diplomája a világon? És milyen úgy általában az egyetemi élet?

Figyelt kérdés

Majd csak jövőre felvételizem, de már nagyon kíváncsi vagyok. Te miért (nem) ezt az orvosit választottad?


Ja, és mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni, majd az még elválik, hol (van időm); de kíváncsi vagyok, mennyire elfogadott a diploma. Valaki tudna segíteni?


18/L



2012. aug. 26. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Európában az összes magyar orvosi egyetem diplomáját elfogadják. Amerikába viszont különbözeti vizsga kell, ami k.vanehéz állítólag.


Én az SZTE-re járok. Azért nem a SOTÉT választottam, mert

1. a tesóm Szegedre járt, volt lakás, így adott volt, hogy én is oda megyek

2. nem szeretem Pestet

3. imádom Szegedet


A pontom egyébként elég lett volna Pestre is. Én nem bántam meg a döntésem, most sem mennék máshova.

2012. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Első: Csak az USÁba kell különbözeti, Európai országokba nem. (Anglia, Németország, Ausztria, északi országokba pl.)
2012. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Igen, azt olvastam neten, hogy le kell tenni egy többlépéses vizsgát, de még mindig jobban megéri egy plusz vizsgát letenni, mint ott fizetni a nagyon drága egyetemet...
2012. aug. 26. 14:42
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor az a nagy duma, hogy hű de jó a Semmelweis, az csak hazai elfogultság? És a sok külföldi "csupán" a viszonylag olcsó orvosképzés miatt jön ide? -.-
2012. aug. 26. 14:43
 5/23 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a Szegedes hallgatónak: A Szegedi Tudományegyetem rajta volt a világranglistán már többször is, de a Semmelweis még sosem :/
2012. aug. 26. 14:44
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sem dicsőíteni, sem leírni a magyar orvosi egyetemeket.

Azért jönnek ide a külföldiek, mert a többihez képest olcsó.

De ennek ellenére az elméleti képzés igen is jó, Európában ha beszéled az adott ország nyelvét, akkor igen sima ügy a kijutás.

Unokatesóm SOTE-ra járt, és dolgozott kint Angliában is. Nem kellett tudtommal semmi extra baromság hozzá.

Bnőm ismerőse meg a SZOTE után most megy ki Ausztriába dolgozni.

Szóval Európán belül egyáltalán nem hátrány a magyar orvosi diploma.

De nem kell tőle elájulni sem.

És nincs igazán különbség az orvosik között.

2012. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 belapus ***** válasza:
13%

Semmelweis Egyetem ?

Nem oda járnak a csalók?

Szerinted mennyire lehet elismert egy olyan egyetem,ahol egy kormánypárti képviselő fiának meg annak a haverjának be sem kell járni az előadásokra,a dékán mégis igazolja a hiányzást? A "másolósról" meg ne is beszéljünk.

És ez csak a Testnevelési és Sporttudományi Kar. Mi lesz,ha néhány orvosról is kiderül valami ehhez hasonló?

2012. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az teljesen más! Az a hatalom. Orbánnak van pénze, ergo hatalma. És biztosan megcsinálhatná bármelyik más milliárdos bármely más országban. Ez nem az egyetem színvonalát minősíti!
2012. aug. 26. 16:00
 9/23 anonim ***** válasza:
2%
Hát pedig, valahol azért mégis minősíti. Elég kínos és nem egy jó reklám. Nyilván biztos minden egyetemen van ilyen, csakhogy ott még nem derült ki...
2012. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Na és milyen az egyetemi élet?
2012. aug. 26. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!