Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tervemben áll írni egy kis...

Xéncsa kérdése:

Tervemben áll írni egy kis történetet, ehhez kellenének nekem Jogi Egyetemről általános információk, alap tudnivalók egy egyetem mindennapjairól, felépüléséről, tanórákról esetleg. Például van-e ott osztályfőnök?

Figyelt kérdés

2020. jan. 30. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs osztályfőnök. Az egyetemek honlapján találsz jogász mintatantervet hogy milyen órák vannak.

Általánosságban talán azt tudnám mondani, hogy a vidéki jogi karokon kisebb létszám van nappalin, családiasabb, barátságosabb a légkör. Pl gyor

A tanárok is közelebb állnak a diákokhoz.

Egyetem mindennapjai: a diákok órára, gyakorlatra járnak, jegyzetelnek/vagy nem, aztán hazamennek. Általában 90 perces egy óra.

Mire vagy még kiváncsi?

2020. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Talán még azokra, hogy órák minden nap vannak? Tanszünetek ugyan úgy vannak, mint egy középiskolában? Melyik fajta tanító áll a legközelebb a diákokhoz? Lehet elég egyértelműek a válaszok a kérdéseimre, de nem jártam egyetemre tehát nem igazán vagyok ilyen alap dolgokkal sem tisztába.
2020. febr. 2. 01:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Órák általában hétfő-péntek között vannak. Ha kedvesek akkor péntekre nem raknak be órát. Vagy hétfő szabad, és akkor hosszabb a hétvége. Ha gondolod tudok küldeni pár órarendet (jogi asszisztens, igazságügyi igazgatási szakról)

Tanszünet: szeptembertől kell járni december elejéig, nincs őszi szünet, sem téli. December elején/közepén általában már elővizsgák vannak (nem kell jelentkezni vizsgára, hanem pl. utolsó órán egy írásbeli beszámoló sikeres teljesítésével megvan a tárgy). Aztán egyetemfüggő hogy mikortól vannak vizsgák. December 24-től 31ig általában nincsenek vizsgák, de szoktak kiírni 27.-ére is. Januárban még nincs suli, ekkor kell teljesíteni a tárgyakat. Vége a félévnek. A tavaszi félév februárban kezdődik, májusig kell járni, aztán vizsgázni júniusig.

Ezt a kérdést nem egészen értem: Melyik fajta tanító áll a legközelebb a diákokhoz? -> hát az, aki ilyen beállítottságú. Valakinek pl. élete a kriminológia, de nem nagyon szeret megnyílni. Leadja az imádott anyagot, aztán utolsó órán vizsga. Aztán lehet van egy humorherold ügyvéd , aki tanít egy tárgyat, és 10 perc az anyag, a maradék időben meg pletykál, ismerkedik a hallgatókkal.

Ha problémánk van, akkor a saját, szakunkhoz tartozó tanszéki ügyintézőhöz tudunk fordulni.

2020. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!