Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hagyjam ott az egyetemet, nem...

Hagyjam ott az egyetemet, nem vagyok rá alkalmas?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az orvosit, és borzasztóan nem megy. Nem értek kb semmit, egy hét kell mire felfogom a tananyagot, de azt is úgy, hogy ezerszer átrágom, átgondolom, és egy kis szünet után leülepszik. Ezzel az a baj, hogy totál lemaradtam a többiekhez képest. Eddig élt bennem a remény, de most jutottam el arra a pontra hogy lehet abba kéne ezt hagynom, reggel 8 óta tanulok, és mostanra sikerült 10 oldalt megtanulnom...

Ez minden vágyam, azt hittem képes vagyok rá, hogy megtudom csinálni, de kezdem elhinni hogy ez rohadtul nem nekem való. Tudtam hogy nehéz lesz, de hogy ennyire... Nem tudom mit csináljak, nagyon el vagyok keseredve. Ti mit tennétek?


2020. febr. 3. 16:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
28%
Én is így voltam annak idején a tanárképzőn. A kreditrendszer akkoriban lett bevezetve, és kb 3 évet bohóckodtam, mire egy alaptárgyból kétszer buktam, így ért véget szánalmas pályafutásom a felsőoktatásban.
2020. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az lehet a baj, hogy nem tudod még, hogy hogyan kell azt a hatalmas mennyiségű anyagot megtanulni. Mármint, hogy mi a módszer. Ugyan én nem orvosira jártam, de az első félév nagyon nehéz volt, mire kitapasztaltam, hogy a nagy anyagmennyiséghez mi számomra a megfelelő módszer. Szerintem beszélgess kicsit felsőbb évesekkel, hogy ők hogyan tanulnak, mit tanácsolnak. Ha minden vágyad az, hogy orvos legyél, akkor ne add fel! :)
2020. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Vizsgák hogy mentek? Én a helyedben az első évet megcsinálnám, utána mérlegelnék, végig tudnám e csinálni, valóban ez kell e nekem, megéri e..?

Nem kell mindenáron végigcsinálni, átmehetsz másik szakra akár egészségügyön belül, van elég sok választék, talán valamelyik tárgyat még el is fogadják, nézz körül.

Ez csak az én javaslatom, gondold át, ne dönts elhamarkodottan.

2020. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért még ne hagyd ott. Ha később se megy, akkor már elgondolkodhatsz.
2020. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem hagyd ott.
2020. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is hagyd ott, ha reménytelen. Az első félév után (ingyenes) legalább nem kell fizetni milliós összegeket. Amúgy ez a gimis tanárok hibája, érettségit úgy javítják, ahogy csak akarják.. sok gyerek úgy kerül be államira, hogy nem való egyetemre. Utána meg megdöbbenek, hogy nincs itt a gimis kedvenc, hitegető tanáruk, aki személyesen ismeri és imádja őket és komoly pénzösszegeket fordítanak a szemeszterekre vagy lelépnek vagy sikeresen elvégzik az egyetemet. Ha jó a memóriád akkor érdemes egyetemre menni. Fejlesztened kéne az emlékezeted. Kudarcok is vannak majd megszokod.;)
2020. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, csak én jogi egyetemen. Ez volt minden álmom, és most szembesültem ugyanezekkel a tényekkel. Egyáltalán nemtudom megtanulni az anyagot. 300oldal az egész október óta tanulom, 3x voltam belőle vizsgázni és mindig megbuktam. Szóval 3 tárgyam nem sikerült. Amik sikerültek csak ilyen kis könnyű, átlag javító tárgyak. Énis sokat gondolkoztam, hogy ott hagyjam-e, de arra jutottam még egy félév már nem oszt, nem szoroz. Szerintem te se add fel, mert amik tárgyak nem sikerültek azokat felveszed jövőre és nem is biztos, hogy csúszol. Nekem is azt mondták, hogy "ez csúszós tárgy tuti" aztán megnéztem és be lehet hozni. Szerintem próbálj meg még egy félévet aztán hagyd csak ott. Mert ha már felvettek, akkor biztos nem lehetsz olyan nagyon h*lye, csak a körülmények miatt tűnik most úgy. Ha nem is segítettem sokat, legalább együtt érzek veled. 20/L
2020. febr. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"érettségit úgy javítják, ahogy csak akarják"

Ebben lehet valami, mert én újra emelteztem, és nem a régi sulimban.

NAGYON fel voltam készülve, ahogy számolgattam max. 10 pontot, ha veszíthettem.

Sokat vontak le, esszét tényleg úgy értékelnek, ahogy akarnak.

Ötös lett, nem azért, de százalékban jobbra számítottam.

Tényleg nem volt ott az engem szerető tanár, idegenek voltak.

Benn vagyok egyetemen, nincs gond, csak szerintem jobbat írtam, mint amire értékelték.

Ugyanez nyelvvizsga: két pont kellett volna a szóbeli felsőfokúhoz.

Mire vonták le? Kommunikációs képesség. A leginkább megfoghatatlan. Ellenszenves volt a vizsgáztató nő, szerintem én is neki.

Szóval tényleg sok a jegyekben, eredményekben a szubjektív elem.

2020. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 MikeS13 ***** válasza:
100%

Szerintem se hagyd még ott. Én a főiskolán és utána az egyetemen is egyest kaptam az első szóbeli vizsgán, aztán nekifutottam megint és hármas lett belőle.

Tudom a te helyzeted nehezebb, de ne add fel szerintem.

A sógorom a műszakira járt, rengeteget panaszkodott, és egy kis lukban lakott, ami alig volt nagyobb mint az ágya, de végül megcsinálta. Azóta jó munkahelye van, jól fizető állása, jön a második gyerek stb.

2020. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még mindig küszködök, hol jobban megy, hol rosszabbul. Nem tudom mit csináljak :(
2020. szept. 25. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!