Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi üzenetet írtam a...

Szvitek96 kérdése:

Az alábbi üzenetet írtam a biológia tanarnomnek, mert nem megfelelően osztályozott, illetve a tudtunk nélkül adott jegyet. Masolom az üzenetet, tényleg olyan nagy kihágás ez mint ahogy az igazgató eloadta?

Figyelt kérdés

Kedves Biológia tanárnő!

Ha rendelkezik egy kis együtterzessel is diákjai iránt akkor elolvassa ezt es megfontolja.

Gyermekem az elsődleges nehézségek ellenére, mikor nem tudott válaszolni órán feltett kérdéseire, kitartóan tanult es szerves része lett a tanulási programjanak a biologia is, amely nem kellene az legyen matematika informatika osztályban. O ennek ellenére tanult es tanulta az anyagot sokszor olyan dolgokat mellőzve mint a matematika, amely a prioritasa kellene legyen.

Fájó szívvel fogtunk neki a második felevnek, amikor nagyon igazsagtalanul osztályozott a felmerojeben.

Majd jöttek a pontok, amelyeket utólag jelentett be, igy a gyerekek nem is tudtak róla es nem is úgy álltak a dologhoz. Ez nagy pofon volt a gyermekemnek es teljesen elvette a kedvét a biologiatol, mind a tanulástol, olyannyira hogy pszichológushoz akar menni. Úgy gondolja hogy mindennapi, legfőképp felmerok előtt ketszamjegyes nagyságú időket tanult es nem ezt érdemli... És úgy gondolom én sem.

Ami történt megtortent, viszont nem akarom hogy tonkretegye gyermekem motivaltsagat,es sztem máš gyerekek nevében is beszelhetek.Ne törjük össze gyermekeink jövőjét, mert a módszerei közel sem jók.

Kérem gondolja át hogy minden helyes-e amit csinál.

Tisztelettel.



Igen,én diák írtam ezt

Az igazgató +tanárnő +szülő megbeszelesen magaviseleti jegy lehuzassal, illetve felfuggesztesrol beszélnek.

Tényleg nekik van igazuk es olyan súlyos bűn ez?

Az üzenetet 4-5 részletben tudtam elkuldeni, az MMS miatt



#iskola #felfüggesztés #kihágás #rendszabalyzat #tönkre ment életek
2020. febr. 14. 18:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#7. valaszolo:Na ezért is nem teszek fel ide több kérdést... Mert nem tudjátok mi a valóság... Ha egy szót szólsz a melletted levohhoz már baj van... Tisztára mint a kommunizmusban... Nem hiába tanít már 30 eve, nem tud valtoztatni
2020. febr. 15. 12:56
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon zavaros a kérdésed, emiatt nehéz is állast foglalni melletted vagy épp ellened.

Egyrészt azt mondod ezt te írtad diákként mégis azzal kezded a levelet, hogy “gyermekem az elsődleges nehézségek ellenére...”. Ebből minden embernek úgy jön le mintha a szülő írta volna a levelet. Te pedig diákként természetesen írhatsz levelet a tanárnak (egyetemen meg aztán muszáj is lesz néhány esetben), de a saját nevedben kell fogalmaznod. Sőt írtál olyat is, hogy “ne törjük össze gyermekeink jövőjét”, ezt se igazán értem diák létedre miért írtad bele. Ha pedig a szüleid írták volna ezt a levelet és csak bemásoltad azt jó lett volna ha jelzed és akkor nincs félreértés.


Illetve a másik probléma, hogy ha egy tanár rossz, ami könnyen előfordulhat, mert sokak elképzelése ellenére nem mindig a diák a hibás, akkor sem így kell rendezni a helyzetet. Nem neki kell írni egy privát üzenetet amiben (helyesírási hibákkal tüzdelve) kritizálod a munkásságát. Ha igazságtalan, rossz módszereket alkalmaz akkor elsőkörben szóljatok az osztályfőnöknek. Ha ez nem segít, akkor az igazgatónak (lehetőleg többen összefogva, de nem letámadva az igazgatót). Ha ez sem segít, mert tényleg minden tanár összefog ellenetek, akkor szólni kell a szülőknek. Már ha csak 1-2 szülő bemegy és elmondja mi a probléma többet ér mintha a fél osztály hőzöngene.


Az MMS pedig nem is értem, hogy jön ide. MMS az képi üzenetet jelenet, szöveget SMS-ként lehet küldeni. Viszont hivatalos üzenetet sose sms-ben küldünk hanem e-mailben. Ennél már csak az lett volna gázabb ha megkeresed Facebook-on és ott írsz neki.

Ja és még egy jó tanács, ha problémád van egy tanárral azt személyesen akár konzultáción akár óra után tisztázd vele, mert üzenetben nem fog komolyan venni. És akkor se azt kezd el mondani, hogy ő rossz tanár meg milyen elavult módszerei vannak, hanem a konkrét problémát fejtsd ki.


A “kétszámjegyes időket tanult” pedig valóban nevetséges. Egyrészt senkit nem érdekel, hogy milyen sokat készültél a dolgozatra, másrészt nyelvtanilag sem létezik ilyen kifejezés.


És még egy dolog ami fontos lehet. Ha valóban erőszakkal tesz rendet a teremben, az Romániában nem tudom hogy működik, de itthon tilos. Azaz a tanár nem ütheti meg a gyereket és semmilyen fizikai fenyítést nem használhat. Szóval legrosszabb esetben ha semmi nem segít akkor elballagsz a szüleiddel a rendőrségre és feljelented. De ezt csak akkor tedd ha valóban erőszakkal tesz rendet. Értsd: az nem erőszak ha csúnyán néz rátok vagy esetleg kiabálni kezd. Ha felpofoz, körmöst ad, ellök, megrúg stb-stb. na az fizikai erőszak.

2020. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!