Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok történelmet...

Képtelen vagyok történelmet tanulni. Hogyan kell úgy tanulni, hogy másnap használni is tudjam?

Figyelt kérdés

1 héttel témazró előtt kötelező bejelentenie a tanárnak, hogy írunk, meg is tette, de csak a tz előtt 1-2 nappal van időm tanulni.


Azért, mert ha egy nap egymás után több tantárgyat tanulok, összekeverem és kitörlődik minden.



Szóval. Törit tanulnék, kb 5 a4-es oldal!!!!!! És ezerszer elolvastam már, de még semmi!!!


Semmit nem vagyok képes megjegyezni. Apukám is elmagyarázta már ezerszer, töritanár is, sőt anyám is, de már annyira unoooommmmm!!!!!!! Nem marad meg semmi!!!



Annyira GYŰLÖLÖM a történelmet, hogy még egy légy is elvonja a figyelmemet...


KÉPTELEN VAGYOK MEGTANULNI!!! MTI TEGYEK? Holnapután töri TZ!!!!



Velem mindig ez van! Dolgozatok, röpik mind 1-es. MINDEGYIK! Csak beadandóval, meg prezentációval tudok jó jegyet szerezni!


2020. febr. 24. 16:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

És ha netán megjegyzek valamit másnapra elfelejtem!


A dolgozatnál tudom ciki, de elsírtam egyszer magam, emrt már huszadjára sem jutott semmi eszembe!


17 éves fiú vagyok, szégyellem, de nagyon rossz már!!!

óra előtt az összes függvénytranszformációt tudom kívülről, de amikor megkapom a lapot AZONNAL TÖRLŐDIK MINDEN!!! már kb a 8. nulla pontos dogámat írtam...

2020. febr. 24. 16:37
 2/13 anonim ***** válasza:
Rendszeresen kellene tanulni, nem kampányszerűen. Ha a többi tárggyal is hasonló problémáid vannak, akkor lehet, hogy valamilyen tanulási rendellenességed van.
2020. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézz neten az adott anyaghoz kapcsolódó videókat, olvass leírásokat.

Otthon gyakorold el, hogy dolgozatot írsz. Vagy te próbáld másnak elmagyarázni az anyagot.

2020. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

de nem lehet rendszeresen!


Mindig bsztatnak a tanárok dolgozatokkal, egy félévre van 15 jegyem tantárgyanként..


Az időrendben hamarabb következő dogára kell jobban tanulnom, és ha pedig egymás után nyelvtant és matekot tanulok, akkor viszont összezavarodok és ööszekeverek mindent!

2020. febr. 24. 16:41
 5/13 A kérdező kommentje:
3mas. Hogyan magyarázzam el, ha nem is tudom? ezerszer elolvastam már! Bekezdésenként is, de mégsem tudom!!!
2020. febr. 24. 16:42
 6/13 anonim válasza:
Ott van a probléma hogy úgy állsz hozzá hogy gyűlölöd. Mondjuk jó én szeretem de mi érdekes és könnyű dolgokat veszünk mert sima Szakközépiskolás vagyok(szakmát tanulok). Azt a tippet tudom adni, hogy keress fel egy magántanárt aki nagyon profi módon eltudja neked mondani és érdekessé teszi az anyagot és nem csam szárazon ledarálja mert azt bárki megtudja tenni. Egyik haverom is így csinálta és egy elég erős gimibe felhúzta a töri átlagát 1,00 ról 3,25 re. Egyébként megértelek egyáltalán nem könnyű ennyit egyszerre bedarálni, de hát sajnos ez ilyen,végső esetben maradnak a beadandók. Azért szurkolok hogy menjen
2020. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

én is szakközépes vagyok :)


DE! azért gyűlölöm, mert nem megy és nem érdekel..

Sose tanulunk arról ami érdekel. 8-ben elérkeztünk a 2. világháborúig és kemény 1 órát beszéltünk róla. Ennyit erről. Azóta semmi...

2020. febr. 24. 16:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad ezen. Én soha nem tudtam se a történelmet, se a földrajzot megtanulni, ugyanis egymástól független, logikai összefüggésektől mentes tények halmazáról van szó. Más szakterületen meg tudományos fokozatot is sikerült elérnem, igaz, ott volt/van logika meg összefüggés a tények között.
2020. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez nem normális. Nincs valami gond, ami hátráltat? Valami tanulási nehézség? Vagy diszlexia? Vagy valami hasonló? Ha a szüleid segíteni szeretnének, akkor ennek járjatok utána. Ha nincs semmi gond, akkor vannak olyan tanfolyamok, módszerek, amik tanulni tanítanak meg.
2020. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
semmi "olyan" bajom nincs. Ez biztos. Sokszor nem tudok írni, összekeverem a betűket, de az csak akkor, ha rettentően fáradt vagyok... Pl akkor ha 2 napig nem aludtam, mertminden nap kb 2-3 tz volt, és muszáj volt végigolvasnom az éjszakát..
2020. febr. 24. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!