Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok történelmet...

Képtelen vagyok történelmet tanulni. Hogyan kell úgy tanulni, hogy másnap használni is tudjam?

Figyelt kérdés

1 héttel témazró előtt kötelező bejelentenie a tanárnak, hogy írunk, meg is tette, de csak a tz előtt 1-2 nappal van időm tanulni.


Azért, mert ha egy nap egymás után több tantárgyat tanulok, összekeverem és kitörlődik minden.



Szóval. Törit tanulnék, kb 5 a4-es oldal!!!!!! És ezerszer elolvastam már, de még semmi!!!


Semmit nem vagyok képes megjegyezni. Apukám is elmagyarázta már ezerszer, töritanár is, sőt anyám is, de már annyira unoooommmmm!!!!!!! Nem marad meg semmi!!!



Annyira GYŰLÖLÖM a történelmet, hogy még egy légy is elvonja a figyelmemet...


KÉPTELEN VAGYOK MEGTANULNI!!! MTI TEGYEK? Holnapután töri TZ!!!!



Velem mindig ez van! Dolgozatok, röpik mind 1-es. MINDEGYIK! Csak beadandóval, meg prezentációval tudok jó jegyet szerezni!


2020. febr. 24. 16:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

El kell rakni a telót, leülni vagy lefeküdni egy csendes helyre, kinyitni a könyvet. Ott aláhúzod a lényeget ceruzával, majd ha a lecke végére értél, még egyszer elolvasod, amit aláhúztál. Sőt, én ezután ezt leírom vázlatba a füzetbe, mert úgy könnyebben megjegyzem. Ezek után fogod magad és megnyitod a [link] weboldalt, és ha van arról a leckéről összefoglaló, akkor megnézed róla a videót. Ezen kívül segít, ha egy kicsit figyelsz az órán.


Na ezt minden egyes napon meg kellene csinálni, amikor van törid. Ha koncentrálsz, akkor úgy 15-20 percet vesz igénybe. Ha órán aláhúzod a lényeget, akkor 5-10 perc. Innentől kezdve TZ előtt ha még kétszer végigolvasod az aláhúzottat, ne adj isten azt az 5 nevet és 10 évszámot egymás után ismételegeted, amik összekeverhetők, 1-2 óra dolgozat előtti nap, és ennyiből egy 4-est illene összehozni.


"ha egy nap egymás után több tantárgyat tanulok, összekeverem és kitörlődik minden." Hát akkor nagyon koncentrálhatsz tanulás közben, 15 perc töri után tarts egy 10 perc szünetet, mielőtt másba belenézel.


Oh, ha nekem csak 5 A4-es oldalból lenne töridogám :D Idén érettségizem, és mondta a tanár, hogy heti 3 törivel nincs idő ismételni, szóval órán bejelentette, hogy 2 hét múlva doga a 7-8.-as könyvből, rá két hétre a 9-10.-es könyvből, és most jön majd a 11.-es.



Persze szerintem sokkal inkább a hozzáállással van a baj. Ha úgy ülök le törizni, hogy de utálom, úgyse jegyzem meg, hát akkor tényleg nem fogom. És ha doga előtt 2 nappal van időd gyakorikérdéseken ezt megkérdezni... Pedig szerintem te is tudod a választ: a töri egy különösen olyan tantárgy, ahol le kell ülni, olvasni, és tanulni. Próbálj meg érdekesen tekinteni rá valahogy, mert sajna anélkül sokkal nehezebb lesz :/


(Természetesen megértem, hogy szar olyat tanulni, amit utálsz, ugyanígy vagyok a verselemzés magolásokkal irodalomra)

2020. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

utsó. Hidd el midnig úgy csinálom. Épp ezért írtam ,hogy még egy légy is elvonja a figyelmem, mert annyira unom..


Képtelen vagyok már elővenni, iszonyú fáradt vagyok..


Ma is 8 órám volt, a maradék kis energiámat is leszívják a többi gyerekek és a tanárok..

Most is csak azért nem alszom, mert válaszolgatok itt a gyakorin és olvasom a történelmet...


Olyan rettenetes fáradt vagyok, legszvesebben itt helyben összeesnék és egy hétig aludnék.. Kikészülök! Nem tudok egészségesen élni az iskola mellet!!!!!

2020. febr. 24. 17:07
 13/13 anonim ***** válasza:

És a többiek hogy bírják???

Suli után pihenj. Akár aludhatsz is fél órát. Utána jobban fog menni.

2020. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!