Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárom elvette a telefonoma...

A tanárom elvette a telefonomat szerintem teljesen szabálytalanul. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Szóval nem adtam be a telefonomat amit be kellett volna adni és amikor már nem volt órám és készülni mentem haza észrevette és EGYBŐL elvette a telefonomat. Valaki tudja, hogy ez szabályos eljárás? Kérem olyan írjon aki vágja ezeket a házirend meg még ilyen genyókat. És olyat mondjon, amit a tanár fejéhez tudok vágni.

#telefon #tanár #házirend #BTK #nagy értékű telefon
2020. febr. 25. 15:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem visszaélt a hatalmával. Szüleid hívják föl őt. Szerintem ne a te telefonodon, hanem valamelyik óra után kérjék őt az iskola telefonjához, hogy ezt mégis hogy képzeli. Hogy itten elbitorolja mások holmiját; és hogy egy telefon az elsősorban nem játékszer, hanem azért kaptad, hogy ha van valami, akkor el tudjátok érni rögtön egymást a szüleiddel. És nem azért fizetitek a telefonszámlát, hogy aztán a tanárodnál legyen a telefon, és ne használjátok (vagy esetleg a tanár használja); és hogy órán ha nem is játszottál vele, csak nálad volt, akkor még szóval föl se róhatja neked. Mert pont az volt a lényege ennek a nap eleji elkobzásnak -gondolom én,- hogy ne zavarjátok vele az órát. Te zavartad? Nem. Nahátakkor. Óraután meg mit zavarja, ha nálad van; óraután szünetben zavarod őt???? Vagy mi az Isten nyila? Már bocsánat, ezt ne fogjátok föl káromkodásnak, ez csak egy nyíl, de bocsi, ha valaki szerint nem illendő beszéd, és valakit megsértenék vele. Na de szóval nincs joga elbitorolni; kérd meg az osztályfőnököt, vagy az igazgatót, vagy az igazgatóhelyettes; amelyikükkel jóban vagy, de lehet minddel ; hogy kobozza el tőle a telefonodat és punk tum.
2020. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
3%
Ja meg a szüleid nem tudnak elmenni érte, és a telefont azt te nem azért kaptad, hogy a tanáraid esetlegesen eszközként használják ellened, és ellopják a kezedből, és uralkodjanak rajta. Vagy legalábbis egy tanár, egy tanár se. Ti azért drága pénz fizettetek; hát nehogy már azért ne tudjátok elérni egymást, mert a tanár úgy döntött, hogy tilos. Ráadásul egyébként simán elkéshetnél a tanár óráiról (az is kicsit arcátlan lenne, a tanár meg is érdemelné, de lehet, hogy valaki le is szidna miatta téged is; akkor már adhatnál neki pici okot és tényleg megzavarhatnád:P, na jó, ezt inkább ne, mert te is megszívhatod:)) Na, szóval, hogy ennyierővel meg te is simán elkéshetnél az óráiról, és mondhatnád, hogy "bocsi, nem tudtam, hogy már ennyi az idő, ugyanis valaki elvette a telefonomat; amiben az órám, és az ébresztőórám volt...)
2020. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
"ellopják a kezedből ,és uralkodjanak rajtaD". itt lemaradt egy d-betű.
2020. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy egyik korábbi,régebbi kérdésnél volt valami olyan írás, hogy szóljon a kérdező az Ombudsmannak. Asszem ott is ilyen volt a helyzet. És ott már a szülő is bement a gyerek telefonjáért fogadóórán, de még neki is az mondta a tanár, hogy nem adja vissza, majd csak tavaszi szünet után. Nem tom mit várt, kotlik rajta a telón,és majd kikel belőle valami? Nem tudom, ott végül mikor kapta vissza a gyerek a telefonját.
2020. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%

Itt csak azt tudod, hogy szüleid felhívják

Mondjuk nem mindegy, hogy 6.-os vagy vagy 12.es és elmúltál 18. Ha elmúltál 18, akkor siman megmondhatod, neki h feljelentést teszel.

2020. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%

Ha mondjuk 18 éves vagy én a helyedbe ezt tettem volna:


Meg mondtam volna neki:


Két lehetősége van tanár úr/nő, vagy most azonnal visszaadja és eltekintünk ettől, vagy a rendőrséget hívom ki. ;) Azonnal visszaadná..de ha nem.. akkor felhívnám a rendőrséget, nehogy azt higgyje csak üres szavak... (Bár mondjuk nincs min felhívni???!, de akkor elkérem másét, vagy kimegyek egy nyílvános fülkéhez... vagy csak besétálok a rendőrségre...)


De, ha nem múltál el 18 akkor, majd szüleid bemennek érte.

2020. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom itt minden "hasznos" választ adó egyén még iskolás.

Szomorú, hogy ha a diák nem tartja be a házirendet, akkor egyből fel kell jelenteni a tanárt, mert ő a k.csög amiért a munkáját végzi. A diák persze sosem hibás. Ha nincs telefonozás az iskolában, akkor nincs. Ha benne van a házirendben, hogy csak szülőnek adják vissza a telefont, akkor csak neki. Ha szülő nem tud bemenni érte, akkor felhívhatja a tanárt, hogy sajnos nem megoldható a személyes találkozás és másnap adja vissza a gyerekének, de egyáltalán nem kötelesek így eljárni, ha nem ez van a házirendben.

2020. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19%

A házirend nem írja felül a Btk.tv.-t, vicces lenne, ha igen. Gondolj bele, ha a házirendbe beleírják, hogyha piros kabátba jössz, akkor a tanár palacsintasütővel háromszor fejbeverhet!


Ha elveszed valakinek a tulajdonát az lopásnak minősül. Főleg, hogy már ment volna haza. Tehát, nem tudta hazavinni! Az más, hogyha az órán elveszi, de óra után visszaadja, mert vissza kell vagy legalábbis tanítás után.

2020. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Sikerült visszaszerezni az apám felhívta őt azt megmondta mi a frankó és visszakaptam. Köszönöm mindenki válaszát!
2020. febr. 27. 06:21
 20/21 anonim ***** válasza:
14%

Ha csak úgy erőszak nélkül elemeli az lopás.

Viszont ha erődzakkal kitekeri a kezedből az rablás .



Szüleid helyében én kitekernén a nyakát az önbíráskodí gci tanártól

2020. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!