Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapszakos szakdolgozat...

Alapszakos szakdolgozat nyelvészetből?

Figyelt kérdés
Angol szakos vagyok, de igazából bármire kíváncsi vagyok, szóval más szakosok válaszát is szívesen fogadom. Irodalom szakirányon vagyok, viszont szeretnék átmenni nyelvészetre, mert a nyelvészetes tárgyaimat sokkal jobban szeretem. Viszont irodalomból könnyebbnek tűnik szakdolgozatot írni, ezen tárgyaimból rengeteg beadandót és mindenféle irományt készítettem már, viszont nyelvészetből még semmilyen beadandót, kis "kutatást", projektet nem készítettem és az órákon sem esik róla szó. Az utolsó félévben van egy kutatásmódszertan tárgy, de addigra azért kellene egyfajta elképzelés, mert amúgy nem is tudom elképzelni, hogy hogyan néz ki egy nyelvészet dolgozat és milyen témák jöhetnek szóba.
2020. márc. 2. 19:30
 1/1 anonim válasza:

Tudom kicsit késve, de azért megpróbálok segíteni egy kicsit.

Pár ötlet:

- Angol fonológia összehasonlítása a magyaréval

- Angol nyelvváltozatok összehasonlítása

- Magyar kisebbségi közösségek nyelvhasználata (egy általad választott országban, pl Kanada, vagy Anglia)

Nyilván ezeket még szűkíteni, pontosítani kell

2020. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!