Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali egyetem első diplomáho...

Nappali egyetem első diplomához teljesen ingyenes? Ha nem, mik a költségek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Attól függ, hogy fizetősen vagy államilag támogatottan vesznek fel. Egyetemenként és szakoknként különböző a költsége.

Félévente 200 ezer és 2 Ft millió között is lehet a költség (de nem néztem utána). Inkább 2-4 százezer. Az orvosi ami nagyon drága.

2020. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem ingyenes az első diploma. Ha felvettek államilag finanszírozott képzésre, akkor az első év végén megnézik a tanulmányi átlagot és a teljesített kreditszámot. Ha ezek nem érik el a tanulmányi szabályzatban leírtakat/ az átlag szakonként változó, de a kredit 36/, akkor automatikusan áttesznek fizetősre és ott megállapítják a félévente fizetendő tandíjat. Államilag támogatottra visszakerülni ezután már nagyon nehéz.
2020. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de maga az államilag támogatott ingyenes?
2020. márc. 7. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesíted a feltételeket, mint kredit, tanulmányi átlag (ez intézményenként illetve karonként változhat) akkor igen, ingyenes.

Sőt még egy második diploma is, ha ugyanezeket teljesíted és még maradt az állami féléveidből.

2020. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Az államilag támogatott az ingyenes. Persze, ha veszel könyveket, bármit ami kell a tanulmányokhoz, az nem.
2020. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tandíj ingyenes, viszont az egyetem költségekkel jár.

Könyv,füzet,jegyzet,ruha (pl. köpeny),UV díj stb.

2020. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes az állami sem! Csupán az állam kifizeti helyetted, aztán vissza kell szolgáltatnod neki ha végeztél, például úgy, hogy x évet Magyarországon dolgozol bejelentve, vagy ha jól megszeded magad külföldön, utólag kifizeted.
2020. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!