Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok akik egyetemre járnak,...

Azok akik egyetemre járnak, hogy tudják beosztani az idejüket, úgy h előadásra is járnak meg rendesen dolgoznak, h fenntartsák magukat?

Figyelt kérdés
Mit dolgoztok? Mennyire toleránsak a munkahelyen? Mennyi pénz kell minimálisan egy hónapra? Kolesz, kaja, sulis cuccok+ amire nm gondoltam.
2010. júl. 24. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor sorba ... :)

Egyetemi előadásra nem kötelező bejárni, persze nemárt, viszont vannak gagyibb tárgyak, ahol én pl csak jegyzeteket szedtem netről vizsga előtt, és azt tanultam meg.

Az előadások ált hétfő-csütörökig tartanak, ha jól összetudod pakolni az órarendet akkor hétfő-szerda.

Én napi 1-2 előadásra jártam be, elég volt, jó eredményeim vannak a szakomon (közgazdász leszek)


Ha diákmunkát vállalsz vagy pl hostesskedés, ott részmunkaidő van, ált te igazítod a tanulmányaidhoz.


Sulis cuccok... jegyezeteket netről szedtem, pár könyvet vettem meg, egy könyv kb 2 ezer ft... koli 15 ezer nálunk, utazás havi 10 ezer nekem, kaját vittem itthonról, a 4 napra míg az egyetemen voltam kaptam heti 5 ezer ftot a szüleimtől. Kb ennyi :)

2010. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta, hogyan lehet megoldani egy könnyebb szak esetében.


Ha viszont olyan szakra jársz, ami a hét minden napján reggeltől estig tartó jelenlétet követel és ezen felül rengeteg tanulást (pl. orvosi, mérnöki pályák) akkor örülsz, ha sikerül pár órát aludnod naponta.


Ebben az esetben mindenképp a szüleid segítségére kell számítani, aztán a későbbiekben majd te segítesz nekik ha rászorulnak. Ha ők nem tudnak anyagilag támogatni akkor nagyon nehézkesen lehet boldogulni, maximum diákhitellel.

2010. júl. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi:) azt hiszem a leendő szakom viszonylag könnyűnek számít (hr. v andragógia hr szakirány).

Igazság szerint, nm nagyon tudnak segíteni a szüleim és ezért érdekelt. egyetem alatt mindenképpen elköltöznék m csak lelennék hülyézve érte h minek tanulok még.

2010. júl. 25. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
én vegyészmérnök vagyok, de 3-4 tantárgynál többre sose járok be. vannak ahova abszolút csak zh-kra. kolesz 10ezer, utazán minden hétvégén haza 10 ezer, kaja minimális, mert otthonról viszem, sulihoz meg nem sok kellék kell, ami könyv vagy jegyzet mégis, az meg kijön a jegyzettámogatásból. ha olcsó bort iszol, akkor nem kerül sokba az élet. :-D ráadásul ott a szoc.tám + félárva vagyok úgyhogy az állam is fizet...
2010. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2010. júl. 25. 21:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Mitől függ az hogy hogyan tudom összerakni az órarendem?ez az óra felvétel hogy működik?
2010. júl. 25. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
majd mindent elmagyaráznak. a neptun rendszerbe irányítod az órarendedet. elsősként autómatikusan felveszik neked az óráidat, de kurzust azt lehet váltani. mondjuk ha ugyanazt a tantárgyat több tanát is tanítja (és persze ezek az órák más idópontban is vannak), akkor te választassz, hogy kinél leszel. így kis szerencsével akár teljesen szabad napot is alakíthatsz ki magadnak. plussz még a szabadon választott tárgyakat kell majd neked felvenni, érdeklődési körtől függően. kérdezz meg jófej felsőbb éveseket, hogy miket célszerű. sok felvett kredittel elég jól lehet "csalni" az átlagszámításnál, és így könnyebb tanulmányi ösztöndíjat szerezni. persze ehhez sok tanulás is kell, de ha valaki így áll hozzá...
2010. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jah és mindezt reg héten tudod megcsinálni. az az első hét, az kimondottan erre való.
2010. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!