Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány kreditet kell alapszakos...

Hány kreditet kell alapszakos egyetemistaként teljesítenem?

Figyelt kérdés
A szakleírásban úgy van leírva hogy 180-at összesen de abból 10 kredit szabvál, 120 kredit a kötelező tárgyakból és 50 kredit a specializáció. Akkor most nekem elég évente kb 40 kreditet megcsinálnom vagy 60-at kell összesen?

2020. márc. 9. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
30 az átlag egy félévre, de nekem volt 24 kredites félévem meg 45 kredit is.
2020. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Összesen 180-at kell ami a 6 félévre leosztva átlagosan 30. Nyilván lesz olyan féléved amikor több órád lesz, lesz amikor kevesebb. Az operatív tantervben meg tudod nézni pontosan hogy melyik félévben lesznek a kötelező meg a specializációs tárgyaid. A szabválokat vagy kötválokat meg általában akkor veszed fel amikor akarod.
2020. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelni kell, ha nincs félévente 28 teljesített kredit és az elvárt átlag, akkor nem lesz következő félévben tan. ösztöndíj se.
2020. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18 kredit kell félévenként a legtöbb helyen, gondolom elírtad. Illetve pontosabban évente kell 36.
2020. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem írtam el. 18 kredit/félévvel hogy lenne meg a 180 kredit 6 félév alatt eleve? 28 teljesített kredit plusz átlag kell az ösztöndíjhoz. Az évi 36 teljesített kredit plusz meghatározott átlag ahhoz kell, hogy ne tegyenek át automatikusan fizetősre a tanév végén.
2020. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, a 18 tényleg másra vonatkozik de a legtöbb helyen nem kell hozzá 28. Én 25-re is kaptam ösztöndíjat. Persze legegyszerűbb ha az adott egyetemnél megnézi a kérdező a pontos feltételeket.
2020. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen felosztásban kell ugyanennyi kreditet szereznem. Én mindig arra törekszem, hogy legyen meg a 30 kredit/félév. Ez a legegyszerűbb, mert nagyjából így is néz ki a mintatanterv (azt pedig eleve érdemes követni) és akkor a szabválokkal még lehet itt-ott csinosítgatni. Nálunk kki-ra adnak ösztöndíjat, 30 az osztó, szóval így jön ki jól az ösztöndíj miatt is.
2020. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!