Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Nálatok hogyan...

Egyetemisták! Nálatok hogyan működik a távoktatás? Tetszik/nem tetszik, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én elég nagyot csalódtam benne... Először örültem neki, mert azt hittem, hogy így majd sokkal több időm lesz, jobban be tudom osztani a feladataimat, haladhatok a saját tempómban. Olyan tárgyaim vannak, amiknél eddig sem éreztem indokoltnak vagy szükségesnek az órákat, csak időpocsékolás volt (főleg a szemináriumok). Nem csináltunk semmi értelmeset, nem is segített az anyag megértésében, otthon a kiadott olvasmányok és feladatok alapján értettem meg az anyagot, illetve eddig is a különféle beadandókat és teszteket osztályozták (amiből eddig is nagyon sok volt). Így azt gondoltam, hogy csak szimplán megkapjuk majd az anyagot, azzal otthon tudunk dolgozni és akkor valamilyen módon majd megoldjuk a számonkéréseket, lesznek ugyanúgy beadandók stb.


Ehhez képest pedig nagyon nem így van. Egyetlen egy tanárom tart rendesen élő órát (ez is egy szabvál…), amire azt mondom, hogy teljesen rendben van. Egy tanárom van, aki semmilyen élő csevegős alkalmazást nem szeretne használni, nem tart órát semmilyen formában, így ő tényleg csak a "kiküldöm-feldolgozod-írd meg és küld vissza határidőre" módszert alkalmazza, ami szintén tetszik. Viszont az összes többi tanárom pedig ragaszkodik a jelenléthez és élő videós alkalmakhoz, de nem tart órát. Ezt én személy szerint nagyon utálom és nem is értem. Nem tanulunk, nem tartanak órát, max. mondanak pár szót az adott anyagrészről vagy elmondják a feladatot 3 percben és ennyi. Utána pedig ülünk és bámuljuk egymást, lehet kérdezni (de nem kérdez senki semmit, mert nincs is mit), beszélgetni próbálnak (hogy vagytok, mi újság, nálatok is ekkora a hó...). Én ezt nem bírom, szerintem csak felesleges időpocsékolás és nincsen semmi értelme. Ráadásul ezek a tanárok is teleszórtak minket mindenféle plusz feladattal (pl. az egyiküknek eddig kellett készíteni egy prezentációt, egy nagy esszét, 7 beadandót, volt 5 tesztünk és most kitalálta, hogy legyen inkább minden órára plusz egy beadandó és csinálhatnánk még egy plusz prezentációt is...). Szóval valamiért azt érzik, hogy most sokkal több időnk lett holott ugyanúgy 24 órából áll egy nap, és nem érzik, hogy ezek az "órák" is csak viszik az időt teljesen feleslegesen. Szerintem ennek így nincsen értelme, de már kezdem azt hinni, hogy velem van valami baj.


2020. márc. 26. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem ez, ha megkérdezhetem?


Azóta se javult a színvonal?

Nálunk élőadásban stream-elik az előadást, ugyanúgy meghallgatom, mintha ott lennék a teremben, de helyette otthon ülök a gépem előtt és halltatom a tanár mondanivalóját. Úgy érzem, most több idő megy el a tanulásra, hiába nem kell időt szánnom az utazásra, reggeli készülődésre. Van, hogy egész nap a monitor előtt ülök és jegyzeteket készítek vagy beadandót írok. A headset kezdi kicsit kikészíteni a füleim mögött, de legyen ez a legnagyobb problémám...

Számvitelből adtak most fel egy olyan fekladatot, amit még nem tudom, hogy fogok megoldani, mert a tanár nem igazán adta le az anyagot. De ezenkívül nem lehet panaszom rájuk. Nálunk ez nagyon komolyan veszik (PTE). Tudják, hogy sokan tandíjat fizetünk, emiatt is próbálják tartani a színvonalat és rendesen tanítani továbbra is.

Elég furcsa, hogy nálatok ilyen a hozzáállás. Egy egyetemnek meg kell tudnia oldani ezt a problémát.

2020. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is PTE-s vagyok, csak BTK-n :) Szerintem ez inkább az oktatóktól függ, mert végső soron rajtuk múlik, hogy hogyan oldják meg és milyen a hozzáállásuk. Amúgy azóta sem lett sokkal jobb... Annyi, hogy ketten már felismerték, hogy ezeknek az online alkalmaknak így nincsen semmi értelme. Az egyiküknél be kell jelentkezni, elmondja amit szeretne és utána mi mehetünk, de ő elérhető marad. A másikuk pedig 2-2 órát összevont egy alkalomnak, a többi alkalom pedig így kiesik és nem lesz megtartva.
2020. ápr. 5. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!