Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mérnökhallgató vagyok, és nem értek a szakmámhoz. Mit tegyek?

Sziasztok!

Jó esetben 1 év múlva végezni fogok az egyetemmel...

Egyszerűen (szerintem) nem értek semmit a szakmához.

Fontos tudni, hogy gimnáziumból jövök, tehát fingom sem volt semmiről gólyaként, szinte minden új volt nekem...

Mind a mai napig hátrányban vagyok a volt szakgimisekkel szemben.

Szakmai gyakorlaton még nem voltam.

Mit tegyek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: pályakezdő, kezdő, gyakorlat, felsőoktatás, tanulás, munka, szakma, egyetem

márc. 26. 19:48  Privát üzenet  

A válaszok
Ne törődj vele, a munkaerőpiacon nagyrészt úgysem arra lesz szükség, amit tanultál. Keress egy jó gyakorlati helyet!

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont márc. 26. 19:53 Privát üzenet
Ne aggódj, Magyarországon szinte mindenki így jön ki egyetemről, szakmától függetlenül. Ez az elavult oktatási rendszerünk rákfenéje. Mindenki munkahelyen tanulja meg a szakmáját.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont márc. 26. 20:06 Privát üzenet

Szerintem ez attól is függ milyen mérnök vagy.

Egy rakétamérnök nyilván nem sok gyakorlatot fog kapni az egyetemen és saját magától se tud majd egy rakétát összeeszkábálni, viszont mondjuk egy mérnökinfósnak azért illik programozni meg egyszerűbb feladatokat megcsinálni, mert számítógépe mindenkinek van.

Mit csinálj? Gyakorolj, nézelődj.

Nyilván ha nem csak végigpuskázod/bulizod az egyetemet azért ragad rád valami.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont márc. 26. 20:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát, még nagyanyám is ezt mesélte, hogyan szembesült a '70-es években azzal, hogy teljesen más a való élet..

Nekem őszintén szólva az is a problémám, hogy a munkáltatóknak teljesíthetetlen elvárásaik vannak sokszor. És fogalmam sincs arról sem, hogyan lesz meg a kötelező 6 (?) hetes szakmai gyakorlatom.

# 4/6Időpont márc. 26. 20:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Villamosmérnök hallgató vagyok.

Gondolkodom egy-két hobbiprojekten, vannak felszereléseim is (oszcilloszkóp, breadboard, multiméter stb eszközök..).

Csak most ezeket nem tudom megvalósítani..

# 5/6Időpont márc. 26. 20:26 Privát üzenet
Szinte sejtettem, hogy villamos. Ezzel mind így vagyunk, nekem elhiheted. Melyik egyetem? Melyik spec? Melyik évfolyam?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont márc. 26. 22:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egészségügyi végzettséggel a szakmámhoz kapcsolódóan írhatok tudásanyagokat az internetre, amiket online elérhetővé tennék? Jogilag ezekért kérhetnék pénzt?
Mas is erezte mar azt, nincs ertelme igy az eletnek? Nem talalok a szakmamhoz valo allast.
Mit gondoltok egy joghallgató vagy egy mérnökhallgató tanul többet?
Szeptembertől kezdeném a gimit de félek egy kicsit tőle nehéz vagy nem? Mindenki mást mond matek a gyengém, de mondják hogy menjek mert az érettségi kell a szakmámhoz is valami...
Milyen nyelvet érdemes tanulni a szakmámhoz?
Ha a szakdolgozatomnak nincs köze a szakmámhoz, amit tanulok akkor visszadobják?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!