Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökhallgató vagyok, és nem...

Mérnökhallgató vagyok, és nem értek a szakmámhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jó esetben 1 év múlva végezni fogok az egyetemmel...

Egyszerűen (szerintem) nem értek semmit a szakmához.



Fontos tudni, hogy gimnáziumból jövök, tehát fingom sem volt semmiről gólyaként, szinte minden új volt nekem...


Mind a mai napig hátrányban vagyok a volt szakgimisekkel szemben.


Szakmai gyakorlaton még nem voltam.


Mit tegyek?



2020. márc. 26. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne törődj vele, a munkaerőpiacon nagyrészt úgysem arra lesz szükség, amit tanultál. Keress egy jó gyakorlati helyet!
2020. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Ne aggódj, Magyarországon szinte mindenki így jön ki egyetemről, szakmától függetlenül. Ez az elavult oktatási rendszerünk rákfenéje. Mindenki munkahelyen tanulja meg a szakmáját.
2020. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez attól is függ milyen mérnök vagy.

Egy rakétamérnök nyilván nem sok gyakorlatot fog kapni az egyetemen és saját magától se tud majd egy rakétát összeeszkábálni, viszont mondjuk egy mérnökinfósnak azért illik programozni meg egyszerűbb feladatokat megcsinálni, mert számítógépe mindenkinek van.


Mit csinálj? Gyakorolj, nézelődj.

Nyilván ha nem csak végigpuskázod/bulizod az egyetemet azért ragad rád valami.

2020. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2

Hát, még nagyanyám is ezt mesélte, hogyan szembesült a '70-es években azzal, hogy teljesen más a való élet..


Nekem őszintén szólva az is a problémám, hogy a munkáltatóknak teljesíthetetlen elvárásaik vannak sokszor. És fogalmam sincs arról sem, hogyan lesz meg a kötelező 6 (?) hetes szakmai gyakorlatom.

2020. márc. 26. 20:12
 5/18 A kérdező kommentje:

Villamosmérnök hallgató vagyok.


Gondolkodom egy-két hobbiprojekten, vannak felszereléseim is (oszcilloszkóp, breadboard, multiméter stb eszközök..).


Csak most ezeket nem tudom megvalósítani..

2020. márc. 26. 20:26
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Szinte sejtettem, hogy villamos. Ezzel mind így vagyunk, nekem elhiheted. Melyik egyetem? Melyik spec? Melyik évfolyam?
2020. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó évben, amikor a szakdogát/diplomamunkát csinálod érdemes elmenned egy céghez akár gyakornokként vagy részmunkaidős állásba. Persze, ha valaki nem csinál semmit, nem gyakornokoskodik, nem TDK-zik, kapcsolatai sincsennek, úgy nehéz érvényesülni a valóságban. Sokan ezért végeznek mérnökként is kulimunkákat. Az meg amúgy az egyetemeknek is egyfajta hibája, hogy elég kevés gyakorlati tudást ad. Sajnos, a duális képzés sem feltétlen küszöböli ki ezt. Többnyire magukra vannak utalva a hallgatók, és hogy ki milyen karriert épít, fut be, az az egyéntől függ.
2020. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

De mi van, ha gyakornokként sem vesznek fel sehova? A járványtól függetlenül.


Egyszerűen nem tudom. hogy mit csináljak még... Nem akarom én megváltani a világot, csak egy viszonylag élhető állást, normális fizetéssel.

2020. ápr. 8. 18:46
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Kellően ambíciózusnak kell lenni. Gyakornoki állást most kb. már mindenki kap, nem leszel kivétel. Az más kérdés persze, hogy a mérnöktársadalom felhígulni látszik (sőt most ez a nyelvvizsga engedmény erre rátesz egy lapáttal) de valamilyen munka azért akad mindig, amely mentén el lehet indulni.
2020. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9


Nyelvvizsgám van kettő is, angol/német, bár a némettel nem ékeskednék, mert nem használtam és felejtettem sokat.


Ha nagyon önbizalomhiányosnak akarnék látszani, azt mondanám, hogy a mérnöktársadalom felhígul, mert valószínűleg én is elvégzem az egyetemet.. xd


De a szülők, rokonok próbálnak azzal "nyugtatni", hogy az ő korukban sem a szakmára tanított az egyetem, ők is sokmindent a munkahelyen sajátítottak el..

De az elég lelombozó tud lenni, amikor már sokadjára elmondják neked (rokonok, ismerősök), hogy ők friss diplomásként csak azért értettek (valamennyire) a szakmához, mert szakközépbe, technikumba jártak... Na pasztmek.

Az meg már szinte megalázó kategória, amikor hobbi(!) elektronikás csoportokban litániákat írnak arról, hogy mennyire nem szabadna a gimnazistákat villamosmérnöki karra engedni... xd

2020. ápr. 9. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!