Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökhallgató vagyok, és nem...

Mérnökhallgató vagyok, és nem értek a szakmámhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jó esetben 1 év múlva végezni fogok az egyetemmel...

Egyszerűen (szerintem) nem értek semmit a szakmához.



Fontos tudni, hogy gimnáziumból jövök, tehát fingom sem volt semmiről gólyaként, szinte minden új volt nekem...


Mind a mai napig hátrányban vagyok a volt szakgimisekkel szemben.


Szakmai gyakorlaton még nem voltam.


Mit tegyek?



2020. márc. 26. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Van igazság abban is, amit a rokonaid mondanak. Aki a régi szakközépből vagy technikumból ment felsőoktatásba, annak már van egy gyakorlati tudása, amire lehet építeni. Pl. ha a gépész szakmát nézzük (nekem erre van rálátásom) egyértelműen látjuk, hogy akinek középfokú szakképzettsége van, annak gyakorlati tudása is. Ismeri a szerszámgépeket, a gyártástervezés alapjait, és ha egy HSS csigafúrót kell megélezni bakköszörűn, az is megy. Tény, aki gimiből megy kezdőként még azt sem tudja mi fán terem az esztergagép vagy a CNC technológia. Ez ismét egy példa arra, hogy egyéntől is sokminden függ. Napjainkban számos egyetemeken működnek szakosztályok, és a naív gimnazista is betekinthet ezáltal a gyakorlati ismeretekbe.

Továbbra is tehát azt mondom, ha kellően elhivatott a hallgató, vágyik a tudásra és a gyakorlatra is, bizonyára meg fogja találni a helyét. Még a gimnazisták is, hiszen pl. szakosztály, TDK, ill. egyéb munkagyakorlatok útján beletanul a szakmába. A legrosszabb az, ha valaki nem nyitott semmire, és nem csinált semmi plusz dolgot a felsőoktatás mellett, hanem csak úgy elvolt vagy átbukdácsolt. Léteznek ilyenek, le is államvizsgáznak, de többnyire be is érik a továbbiakban kulimunkákkal.

2020. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11


Egyébként gondolkodtam gépész msc-n, érdekelne is, de érdemes akkor így belevágni szerinted? Hogy semmi alapképzettségem nincs...

2020. ápr. 11. 10:17
 13/18 A kérdező kommentje:

Egy kicsit néha azért bánt a dolog, hogy iszonyú hátrányban vagyok, mert 14 éves koromban még nem tudtam, hogy milyen szakma érdekelne...

16 éves koromban, tizedikesen döntöttem: vagy villamos, vagy gépész.

Az előbbire vettek fel. Egyáltalán nem bántam meg, és még mindig érdekel a gépészet is, csak hát egyáltalán nem értek egyikhez sem... xd

2020. ápr. 11. 10:24
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

MSC-re érdemes menned mindenképp, ha megvan a motiváció és az érdeklődés. Most ugye az eddigi "beragadt" diplomákat is ki fogják adni, ez nehezítő tényező lehet.

Ezért MSC alatt menj mindenképp gyakornoki állásra is, vagy csinálj TDK-t, jelentkezz szakosztályba, vagy bármi ilyesmi, ahol ipari tapasztalatot szerezhetsz. A lehetőségeket ki kell használni. Az MSC talán egy kicsit könnyebb a villamos és gépész oldalon, mivel sok ismétlés is van. Ez lehetőséget ad, hogy mellette dolgozz akár részmunkaidőben a bsc-s diplomáddal. A lényeg, hogy az egyetemi tanulmányokon túl valami pluszt is csinálj, amiből szakmai tapasztalatot meríthetsz.

2020. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok, azóta találtam egy gyakorlati helyet, végülis azóta a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy pl tudom-e az N-JFET karakterisztikáit, vagy egy áramkört belőle építeni, szóval ez pozitív :D


Tényleg teljesen más a munka, mint az egyetem egyébként. Így fél év után is köszönöm a biztatást mégegyszer :D

2020. nov. 28. 19:50
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ez szívmelengető:)

Örülök, hogy van aki visszajön megosztani a pozitív/negatív történéseket.


Most olvasom amit írsz:)

Én BSC gépészre járok, viszont engem annyira nem mozgatott meg a dolog. Értsd ezalatt, hogy rengeteg gyártásos tárgy van és sok menedzseres amiket én a világ életemben nem szerettem.

Ha érdekel, akkor szerintem megtudod csinálni, de egy villamosmérnöki talán izgalmasabbnak hangzik nekem gépészként mint a saját tárgyaim, vagy akár az infó.


Amúgy igen, elég sok helyről hallani, hogy az egyetemi képzés manapság nem sok lófüttyöt tesz hozzá a dolgokhoz. Igazából ahova papír kell, oda fontos, megtanulni meg úgyis ott fogod.

2020. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
ui.: De lehet már belőlem is a kiégés beszél. Hallottam ezt mástól is, hogy bármit amit csinálsz az egyetemen megutáltatják veled. Írt itt egy proginfós srác aki röviden összefoglalva leírta, hogy az egyetem előtt szeretett programozni, most meg rosszul van és görcsben van a gyomra, ha elő kell venni a programozói tudását.
2020. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Én is eléggé kiégve érzem magam. Egy ideig gondolkodtam msc-ben, de most megint egyre inkább elengedősnek tűnik a dolog... hát igen, ilyen ez a zh időszak, meg vizsgaidőszak.


Eleve az autóimádatom miatt gondolkodtam msc-n, mert ugye az okj-t meg szétbarmolták...


Hát, a tapasztalataim azt mutatják, hogy ~2010-ig viszonylag sok járművet lehet otthon is javítani, ha van megfelelő szerszám, meg internet, szóval... :D


Na mindegy, nagyon eltértem a témától. Kiégtem egy kicsit, és alig várom, hogy kicsit letehessem végre a lantot. Csak éljem túl a következő 2-3 hetet... xD

2020. nov. 28. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!