Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mas is erezte mar azt, nincs...

Mas is erezte mar azt, nincs ertelme igy az eletnek? Nem talalok a szakmamhoz valo allast.

Figyelt kérdés

Most penteken volt allasborza amire a munkaugy kuldott. Ott mint elelmiszermernok eselyem sem volt. Elmondtam diplomas vagyok, kaptam az elutasitast.

39 kiallitobol egyhez sem kellettem, meg a nevem cimem sem. Nem ez volt az elso ilyen, januar ota folyamatosan jarok. De ugyan ez az allasokkal, ahova toketes lett volna a diploma telefonon hivtak nem ilyen vegzetsegut keresnek. Kozigallas oldalon talalt allasokra folyamatosan kuldom be a jelentkezeseket. Nem is mondhatjak hogy azert nincs allasom mert nem jelentkezek. A szuleim is csak veszekednek emiatt. Amit munkanelkulin kapok nekik adom. Idenymunkazok azt is oda adom. Akinel dolgozok, apa fonoke is, a fizetesem rogton hozza kerul. Sehol nem voltam januar ota, meg egy moziban sem nehogy kiadas legyen. Kellene egy kabat, meg egy teli cipo. Nem merem mar mondani a szuleimnek. Panikrohamaim vannak, a rokonokhoz nem merek kimenni. Felek az emberektol. Itthon mindig azt kapom xy gyerekenek milyen munkaja van, te meg arra sem vagy kepes hogy dolgozz.

Nem tudom kivalltani a gyogyszereimet sem. A szuleim szerint ha meg...lok sem szamit mar. Szegyen vagyok nekik. Barataim lekoptattak idovel, mert nem tudtam menni veluk sehova sem. Nem volt penzem akkor sem. Amig nappalis voltam diakmunkazhattam legalabb, tudtam utazni hozzajuk meh barmit veluk csinalni.

Most meg itthon vagyok egy kis faluban, a szuleim megtiltottak hogy a munkan kivul ki ne menjek az utcara, nem akarnak kerdezoskodest. Nem tudom hova fordulhatnek segitsegert


2019. okt. 26. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Miért csak a szakmádban keresgélsz?
2019. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Én élelmiszer laboros végzettségge kb. 4 melót tudnék magamnak, de nem érdekel a szakma, és ez egy kis megyeszékhely. Ha találok neked melót építesz nekem tortát?
2019. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha segitenel megkoszonom, Tiszainokan lakok
2019. okt. 26. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom hogy ilyen szüleid vannak. Jó szülő semmilyen körülmények között nem mond ilyet a gyerekének és még elfogadja azt a kis járadékodat is?

Állásbörze semmire nem jó.ott úgy látom, a cégek magukat reklámozzák, arra megy az egész. Nem arra, hogy segítsenek. De javaslom, hogy ne csak a végzettségednek megfelelőt keress. Foadj el egyenlőre bármi munkát, akár fizikait is, amiröl úgy érzed, meg birnád csinálni. Kezdetnek jó, míg leszállnak rólad, amolyan ugródeszkának. Közben meg keresel mást.

2019. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Munkanélküliben több képzés is indul, válassz olyat ami neked tetszik aztán végezd el, ezekután jó messze keress egy munkát a szüleidtől és költözz el például egy szobát szerint kényelmesen ki tudsz bérelni a fővárosban, munka mellet tudsz továbbra is olyan munkát keresni amiben el szeretnél helyezkedni és legalább tudsz félre is rakni, ki mozdulsz új környezetben leszel, új emberekkel találkozol már is sokkal jobban fogod magad érezni,számomra ez nem normális, én is munkanélküli vagyok de engem támogatnak a szüleim nem ilyenek csinálnak, ezektől a szülőktől én minnél előbb menekülnék.
2019. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi központban vagy elmész tanfolyamra, vagy elmész végzettség nélküli melóra. Legalább lenne valamid, addig is.
2019. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


"Nem talalok a szakmamhoz valo allast."


Tudom, nem ezért tanultál, de: akkor keress a szakmádon kívül !!


Vannak olyan emberek, akik alul kezdték aztán később lett lehetőségük jobb helyre, szóval igenis van értelme az életednek csak nem ilyen szülőkkel, akik lehúznak lelkileg is....


Sajnos a példád jól mutatja, hogy nem kell ennyi diplomás és a diploma még nem garantálja a munkahelyet....


Én a helyedben sürgősen menekülnék a "szülői" házból és rengeteg gyár hirdet szállással együtt operátori munkát, szerintem próbáld meg, nincs vesztenivalód !!


De tényleg jót tenne neked a környezetváltozás és ha majd dolgozol, önállósodsz, akkor az önbecsülésed is nőni fog.


Ha pedig az önbecsülésed a helyére kerül, akkor sokkal könnyebben fogsz jobb állást is találni később magadnak.


De valahol el kell kezdeni....


És nem várható el, hogy helyedbe vigyék a munkahelyet, neked kell kezedbe venned a saját életedet és felelősséget vállalni a sorsodért.


A munkaügyit meg felejtsd el, mert semmire sem jók és csak arra vannak, hogy nekik legyen munkájuk, szóval ha lejár amit kapsz, akkor dobbants és kezdj el ÉLNI!

2019. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell ennyi diplomás, ezt diplomásként mondom...


Én a diplomámmal és a kiegészítő végzettségekkel össz 5 interjúra jutottam el és nem kellettem.


Szerintem keress Budapesten vagy talán Nyugat-Magyarországon adminisztrátori állást!

Ezek hétfőtől-péntekig tartanak, 1 műszak, nappali, jobb helyeken talán fejlődési lehetőség is van, nem állómunka, nem ügyfelekkel kell fogllakozni, normális ebédidő van.

Vannak, akik szeretik. Nekem nem sikerült.

De dolgoznod KELL és egy próbát megér.


Tanulhatsz nyelveket illetve mondanám, hogy képezd át magad, de ennek vagy lenne haszna, vagy nem.

2019. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Élelmiszer mérnök képezze át magát? Jesszus, az a legjobb képzettség.


Én az ország másik felén lakok. Javaslom, tejgyár, hús feldolgozó gyár , mezőgazdasági cég is keres biztos ilyet Szilnok környékén, Kecskeméten meg a fornetti keres élelmiszer mérnököt, vagy a p&p pékárú Kiskun-valahol-.

2019. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy éreztem a kérdésed kiírásakor, de néha még most is. 1 évig kínlódtam szó szerint az álláskereséssel diplomával a kézben. Végül közfoglalkoztatásban kötöttem ki egy hivatalban. Adminisztrátori munkát végzek. Csakhogy egy idő után ebbe is beleun az ember, mert monoton, plusz inkább a társaság és az emberek, ami itt leszívja az energiámat. Na meg a fizetés is ugye.


Az aggaszt a legjobban, hogy folyamatosan pályázok ide-oda, leginkább adminisztrátori állásokra, de a vége mindig az, hogy még behívni se méltatnak, és ez kiábrándító. Igaz, ezek népszerűek, hiszen nem kell műszakolni, így hamar betellnek, meg nagy a túljelentkezés is. Plusz azt veszem észre hogy ide inkább előnyben vannak a női munkavállalók, láttam már olyat is, hogy külön kikötés volt, hogy nőt kerestek.


Én is azt hittem diplomával tuti lesz állásom, aztán mégsem. Ezért szeretnék kitanulni valami szakmát is, aztán hátha tudnék vele maszekolni, vagy netán külföldre menni ha nem tudok itt boldogulni. Sajnos a diplomámat nem ismerik el külföldön, de nagyon még itthon sem.


Ma amúgy az sem szerencsés, ha diplomával pályázol egy érettségit igénylő munkára, akkor azért utasítanak el, mert túlképzett vagy és nehogy esetleg többett kelljen fizetni. Ilyen "jó" a magyar munkaerőpiac.


Én is egy idő után totál depis lettem, hogy nem volt egy napi rutinom, hogy vártam hogy megcsörren a telefon a jelentkezésem után, aztán mégsem, teljesen értéktelennek és szerencsétlennek, haszontalannak éreztem magam. Mondjuk a szüleim szerencsére támogattak, próbálták önteni belém a lelket több kevesebb sikerrel.


24/f

2021. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!