Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ne vérezzek el ezen a...

Hogy ne vérezzek el ezen a szakdolgozaton?

Figyelt kérdés

10-én le kell adni a szakdolgozatom, de egyszerűen képtelen vagyok strukturálni a napjaimat.


Elméleti hátteret még nem írtam, kutattam (pszichológia szakos vagyok), az eredményeket nagyjából leírtam, de eddig összesen 43.000 karakterem van a 100.000-ből.


Nyilván tudom mit kéne tennem, egyszerűen olvasnom kéne és kiírni, amit fontosnak találok és egyszer csak találok valami relációt az egyes részek között. De egyszerűen folyton máson agyalok.


Megőrülök attól, hogy a szüleim házában kell lennem. Nem vagyok a toppon, emiatt minden nap csinálok valami "hülyeséget", amiért anya leüvölti a fejem, vele amúgy is borzalmas a viszonyom. Amióta itthon vagyok, nagyon kimért velem, semmiféle pozitív gesztust nem tanusít felém és egyfolytában azon panaszkodik, hogy nem segítek a házimunkában. Én nagyon sajnálom, hogy kénytelen voltam hazajönni, de nem tudok több időt szánni a takarításra, mint amennyi dolgom a koliban lenne. Hát rohadtul nem könnyíti meg a lelkiállapotomat. Meg sem kérdezi, hogy mi van velem, fel se fogja, hogy szakdolgozatot írok. Annyit megért, hogy vannak online óráim, de ennyi. Minden nap több órán keresztül retro zenét hallgat, de a feszült helyzet miatt azt se tudom megmondani neki, hogy legalább halkabban tegye, mert ez nagyon kellemetlen nekem. Valahányszor kimegyek a szobámból, mindig interakcióba kell lépjek a családtagjaimmal, ez is elképesztően fárasztó. Apa csak a koronavírusról, meg a politikáról tud beszélni. Ehhez nincs már idegzetem. Van egy értelmi sérült húgom, akinek reggel 7-től estig be nem áll a szája, egyfolytában hallom a hangját, mert visszhangzik az egész ház és emellett nagyon hangosan beszél. A kedvencem az, amikor anya vele is üvölt...máskor meg apára panaszkodik, akitől válni akar, sajnos.


Csak egy vacak fülesem van, hiába dugom be, ugyanúgy hallatszik minden.


Én szeretnék végre nyugodtan elmerülni a gondolataimban, de így még a saját szobámban sem tudok. Katasztrófa, ami itthon van.


Persze, legyek hálás, hogy legalább van családom, de olyan feszültség van bennem, hogy leírni is nagyon nehéz. Teljesen be vagyok pánikolva.


Előtte sem volt jobb a helyzet, mert akkor meg a nyelvvizsgan pánikoltam. Így, hogy nem kell menni áprilisban, egy kicsit megnyugodtam, de ettől még nincs motivációm írni ezt a szakdolgozatot, sajnos nem igazán értek ehhez a témához, de a konzulensem miatt ezt kell csinálnom.


Elkezdtem járni egy pszichiáterhez télen, de 4 alkalom után azt mondta, hogy látszik, hogy képtelen vagyok megnyílni neki, és hogy a személyes problémáimat nem akkor kell megoldanom, amikor ennyi egyetemi teendőm van.


Ebben igaza van, de sajnos rosszabbul vagyok, mint akkor. :( Nem tudom, mit tehetnék, hogy legalább ezt a dolgozatot kiszenvedjem magamból...


Meditálni nem tudok.



2020. márc. 28. 19:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogyha teljesítetted az összes tárgyadat, akkor abszolváltál... A diploma és az abszolválás nem szinonimái egymásnak.

Én is most fogok PhD-ra jelentkezni (MSc végzős vagyok), semmi ilyesmi nincs benne, már meg is beszéltem a PhD helyemmel a részleteket, neten fogunk kidolgozni egy kutatási ütemtervet a mostani helyzetben. Közölték, hogy felvételikor ezt majd elő kell adnom a bírálóknak (ami valószínűleg szintén online lesz), de kellően jó versenyeredményeim vannak, hogy simán felvegyenek.

Van egyáltalán PhD helyed???

2020. márc. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Erről sajnos még nem beszéltem a konzulensemmel, de még a közös munka elején mondtam, hogy szeretnék PhD-zni. Jelentkezés sem volt még nálunk.


Igazából vacilálok, azért. Témám még nincs a PhD-hoz. Versenyeredmény... nálunk ez nem annyira számít, minthogy ki-kivel mit beszél meg, vagy kinél vágódik be. Nálunk nem lesz túljelentkezés, úgyhogy jó eséllyel mindenkit felvesznek államira, aki menni akar. Vannak, akik úgy jelentkeznek, hogy semmi eredményük. Én csak egy OTDK-n voltam, meg 2 konferencián, de ketten semmin, konkrétan. Mégis felveszik őket, le van zsírozva. Nekem annyi önbizalmam sincs, hogy ezzel próbálkozzak, nem leszek népszerű "kolléga" a PhD-n, mert nem vagyok egy tudós típus. Voltak szakos estek, ahol lehetett ismerkedni, én nem érzem oda valónak magam. De gyakorlatban dolgozni meg nem tudnék mit, mert jelenleg semmihez sincs affinitásom, csendben dolgozgatva elvégezni a PhD-t viszont egy meglehetősen nyugis opció lenne számomra. Sem kutató, sem oktató nem szeretnék lenni. Nem én vagyok az egyetlen, aki így végezte el a PhD-t, nem érezném kellemetlennek, hogy csak a későbbi magasabb fizetésért csinálnám.

2020. márc. 29. 05:17
 13/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg éjszaka írni, miután mindenki elalszik, nappal meg aludj, úgyis eleged van a családból zárkózz be és aludj.Szerintem szánj minden éjszaka 10-ig mondjuk 5 órát a szakdogádra. Napközben pedig lazíts.
2020. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzeted. Tavaly én is hasonló cipőben jártam, elképesztően halogatós típus vagyok, és nagyon az utolsó utáni pillanatra maradt a szakdoga megírása. Nyilván a te esetedben nem erről van szó.

Én azt tanácsolom, hogy mindezt amit itt leírtál nekünk, vázold fel a családodnak is, hogy mennyire nagy a tétje most ennek, és hogy ilyen körülmények között nem tudsz teljesíteni. Én klasszikus zenét hallgatva írtam, az bevált. Kérd meg az anyukádat, hogy hallgasson fülessel zenét, és mondd nekik, hogy alig pár napról van szó, nem múlhat ezen a lányuk jövője.

2020. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!