Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen valóban ilyen sok a...

Egyetemen valóban ilyen sok a tennivaló?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondogatják, hogy kemény, sokszor 1 hónap alatt kell tanulni annyit, ami felér 4 év középiskolai tananyaggal, nehezebb az egész egy emelt érettséginél is Igaz lenne ez? Konkrétumokat nyilván nem mondtak.
2020. ápr. 11. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Semmi máson nem múlik, mint hogy milyen szakra mész. Ha valami értelmetlen vacakra, ahol se órád se tanulnivalód, akkor felkelsz minden nap délben, 2 órára bemész az egyetemre és ennyiből áll.

Ha valami izmosabbra, akkor nem ritka, hogy 8tól 8-ig órák, aztán még jegyzők, beadandók, és akkor még nem is tanultál semmit.

Az érettségihez meg ne hasonlítsd, amit érettségin kérnek annyira alap, ahhoz képest amit egyetemen...

Év eleji szintfelmérő (amin minimum 2-est kell elérni, hogy felvehesd az alap tárgyaid) volt olyan nehéz, mint az érettségi.

2020. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem más, mint a középiskola. Célzottan tanulunk vizsgákra, zh-kra, de akkor rengeteget.

Középiskolában napi pár óra felkészülés a következő napra.

Egyetemen vizsgákra, zh-kra készülsz, egy-egyre napi 8-12 óra 3-5 napon keresztül. Közben időnként van egy kis "lazulás".

2020. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon tanár függő szerintem. Egy kemény szakon normális, korrekt tanár nagyban meg tudja könnyíteni a helyzeted, főleg ha jól is magyaráz és segítőkész. De a könnyebb szakokon ha kikapsz egy idegbeteg embert, aki azt hiszi hogy minden betűt szóról szóra meg kell tanulni, de így is csak 2 ad akkor az megnehezíti az életed.

Nálunk a beugrók a nehezek a vizsgára, amit ha tudsz vizsgázhatsz ha hibázol a kérdésekben akkor nem. Tehat ugy is meg lehet bukni hogy el sem jutottál a vizsgáig. A beadandók es kisebb dolgozatoknak én örülni szoktam mert legalább nem 1 jegyen múlik a féléved. Nálunk sajnos nagyon sok olyan szemi van amin 1 jegy egy dolgozat a félév végén és ha buktad akkor buktál. A beadandókat legalább otthon nyugiban meg lehet írni. Igen vannak vizsgák amik nehezebbek mint az érettségi én 2 hónapig intenzíven tanultam egy olyan vizsgára ami 2 lett és az évfolyam 3/4 elsőre kivágták. De van olyan is hogy felveszem pénteken a vizsgát hétfőre és simán 4-5 3 nap tanulás utan. Van amire meg semmit nem tanulok es simán 3. Itt már nem a jegyekre megyünk ez az amit megtanultam, hanem hogy meglegyen a tárgy és az átlag, hogy ne kerüljek át fizetősre. Engem ez paráztat nem a vizsgák már, hanem eleg drága egy félév es 500 ezer forintot nem szeretnék fizetni félévente.

2020. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sok mindentől függ. Még szakon belül sem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ilyen nehéz vagy olyan könnyű, mert ez tárgyanként és oktatónként is változhat. Van olyan tárgyam pl. amit tökre élveznék és szeretnék, ha egy előadás lenne és vizsgázni kellene belőle, viszont szeminárium és minden órára kell valamit készülni, mert zh-kat írunk, beadandókat kell írnunk, online teszteket írunk, előadásokat kell tartani stb. és annyi munka van vele, hogy igazából nem is tudok ténylegesen az anyagra koncentrálni, mert feladatról feladatra kell rohanni. Vagy pl. van olyan tárgyam, amit szintén szeretnék és nagyon tetszene, de egy olyan tanár tanítja, aki erre teljességgel alkalmatlan és nem tud értelmesen, érthetően előadni, nem is érdekli, nem is foglalkozik vele, totál unalmas és monoton az egész, de a vizsgán eszméletlenül szigorú és mindent visszakér (holott kb. nem tanít semmit). Vagy pl. van olyan tárgyam, amit egy tök jó előadó tart, érdekes, élvezetes, érthető és nagyon szeretem, teljesen korrekt is, teljesíthetők a számonkérések is (mivel szeretem, ezért csomó mindent már órán megértek és megjegyzem). Valaki nem használ semmilyen anyagot (pl. ppt, jegyzet), míg valaki igen és valaki ki is adja nekünk, ami szintén segítség. Úgyhogy nagyon változó, hogy melyik tárgy milyen, mire mennyit kell készülni, hogyan kell készülni és nem lehet általánosan megfogalmazni.
2020. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!