Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban nem érdemes kertészmér...

Valóban nem érdemes kertészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Most így 21 éves fejjel körvonalazódott bennem, hogy minden, ami növényekkel, kerttel kapcsolatos szeretnék foglalkozni. De sokan lebeszélnek róla, hogy nem érdemes elvégezni, nem ér semmit. Válasszak valami szakmát inkább, amiből megélnék, meg a családomat el tudom tartani. Mondjuk családot pont nem szeretnék mostanában, mégha ezt el is várják, akkor se. De térjünk vissza a témához. Valóban ennyire rossz a helyzet? Én nem szeretnék meggazdagodni, elég a kis ház, kis kert, kis tisztesség, hogy a klasszikusokkal éljek, de olyannal akarok foglalkozni, amit szeretek, s ez az lenne. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 30. 13:57
 1/3 A kérdező kommentje:
21/f kimaradt.
2019. nov. 30. 13:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami fontos a mezőgazdasági szakoknal az a sajat vallalat. Ha nincs, gondolom neked nincs, akkor pedig az egyetem mellett vegig dolgozz a szakmaban mint gyakornok. Nem mindnek fizetnek jol, de ha elmesz pl mesterre növényorvosnak, akkor megkereshetsz tapasztalattal netto 250-300-at is kezdőként. Persze nem a 20 főt foglalkoztato ákom bákom kis kertészetben békés megyeben.
2019. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Aki ismerősöm ilyet végzett, az mind máshová ment utána dolgozni. A kertvárosunkban pedig akik kertápolást végeznek házaknál, mind végzettség nélkül csinálják. Te is vállalhatnál kertápolást magánházaknál, ahhoz nem kell diploma, tanuld meg a faápolást a kerti fák - díszfák, gyümölcsfák stb. szintjén, meg a többit.
2020. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!