Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem 45%-osra megírni...

Van esélyem 45%-osra megírni az emelt matek érettségit?

Figyelt kérdés

Középfokon 60%-ot írtam de azóta nyilván gyakoroltam meg most is folyamatosan. Viszont az a helyzet hogy hiába gyakorolgattam nem ástam magam olyan mélyen bele a dolgokba (kivéve 1-2 témát), és egy csomó érettségis feladatrésznél elakadok, a megoldókulcs nekem sokszor olyan összetettnek tűnik, hogy nem tudom, hogyan tudnék rájönni, hogy hogyan kezdjek neki. Van még kb. 18 napom, ha napi 6-7 órát intenzíven odafigyelve gyakorlok, szerintetek mennyire esélyes? Alapvetően egyébként tudok logikusan gondolkodni és hamar megértem a dolgokat. (Abban bíztam amúgy, hogy kicsit eltolják legalább, de nem jött össze 😃)

Ha esetleg te is emelt matekra készülsz akkor szívesen olvasnék csak sima tapasztalatokat is, hogy ti hogyan álltok. 😊



2020. ápr. 16. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 60%-ra írtad meg a középet, az azt jelenti, hogy annyira nem biztos a matektudásod, hogy még függvénytáblával sem sikerült 5-ösre megírni. Ez nekem egyáltalán nem bíztató.

Én mindig azt mondom, hogy még az emelt matek is megírható jóra középszintű tudással (mivel elvétve raknak bele deriválást, integrálást, vagy a feladat olyan jellegű, hogy elemibb eszközzel is megoldható ezek ismerete nélkül is), de ahhoz kell a biztos tudás.

Mindenestre az esély megvan rá. Szerintem nem sok, de van.

2020. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én szintúgy vagyok, mint te!

54 pontot elkellene érnem, általában az első részt megtudom csinálni, a második részben pedig egy-egy alfeladatot... nagyon remélem, hogy valahogy összejön. Kizártnak tartom, hogy a 8-9-7 -es feladatokhoz lenne majd bármi közöm is... így legalább több idő jut majd a többire..

2020. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként még az érettségim sem biztos..
2020. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

elsőnek: hát igazad van, bár a 60%-os középhez képest sokat fejlődtem, máshogy gondolkodok és állok neki a dolgoknak, ez is hajt előre, köszi, hogy adtál egy kis reményt :D

másodiknak: jó érzés hallani, hogy valaki hasonló cipőben jár mint én :D most kell belehúznunk, mert így nem rontjuk el a lehetőségünk és milyen badass-el leszünk már, hogy 18 nap alatti készüléssel sikerülni fog :D hajrá, drukkolok! én hiszek benne hogy maximum erőfeszítéssel megcsinálhatjuk!

2020. ápr. 16. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy én nem érzek nagy nehézségi különbséget az első és a második rész között, inkább típusoknál mert nyilván van amelyik jobban megy van amelyik nem
2020. ápr. 16. 23:23
 6/7 anonim válasza:
Én is 61%-os közepet írtam tavaly, idén én is hozzád hasonlóan mentem emelt szintre. Nekem is ehhez hasonló problémáim vannak, én is néztem érettségiket és sokszor én is néztem, hogy "na ez most mi?" Aztán a megoldókulcsot meg én azért nem értem, mert nincs rendesen levezetve, hogy mi miért jött ki. Nekem leginkább az hiányzik, hogy legyen valaki, aki elmagyarázza, hogy a feladatokat hogyan, és miért úgy kell levezetni, megoldani. Egyébként most megtaláltam a matekinget, most ott próbálok érdemi tudásra szert tenni. Úgyhogy most én is remélem a legjobbakat :D
2020. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Csak hogy hitelesebb választ is tudjak adni: nekem 40%-osra sikerül, 47 pontot sikerült elérnem. Összességében azt gondolom, hogy nem egy lehetetlen dolog, csak készülni kell rá, ahogy csak lehet. Szóval aki később hasonló cipőbe kerül és ezt olvassa: Hajrá, meg lehet csinálni ;)

6-os voltam

2020. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!