Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia vagy matek emelt érettsé...

Kémia vagy matek emelt érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

Műszaki földtudományi karra szeretnék jelentkezni és ilyen érettségiket kell tennem, viszont a saját sulimban csak az egyikre tudok emeltszintű faktra jelentkezni, mert közös időpontban van. Emiatt csak az egyik lenne emelt, a másik maradna közép, max fizikát tudnék kémia helyett felvenni, nem tudom hogy boldogulnék, nem tolják túl a fizika tanítást.

Szóval melyiket válasszam inkább emeltre, matekot vagy kémiát?



2020. ápr. 17. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kinek melyik.
2020. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy matekból, és van hozzá logikai gondolkodásod, akkor matek. Ha inkább magolós tanulásból vagy jó, akkor kémia(de itt is vannak azért kemény számolások).
2020. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kémiatanár ***** válasza:
Mindegyik nehéz, de máshogyan. Számomra értelemszerűen a matek lenne a nehezebb, bár kellő szorgalommal és kitartással (vagy tehetséggel) megoldható a felkészülés, pláne ha jó a tanárod. A kémia kicsit talán tanulósabb, viszont korántsem lehetetlen ügy, főleg hogyha magolás helyett logikusan, megértve próbálod tanulni. Földtudományi vonalon szerintem a kémia hasznosabb tud lenni szakmai szempontból, én a helyedben abba vágnék bele, de nyilván elfogult vagyok. :)
2020. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. ápr. 21. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémia, mert az egy zavaros és gusztustalan tárgy, a matekot meg tök könnyen meg lehet tanulni. :-D

De lehet, hogy te másképp érzed. Amit jobban megtanulsz, az a könnyebb,

2020. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!