Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti a történelem melyik női...

Ti a történelem melyik női alakjairól tanultatok érdemben az iskolában?

Figyelt kérdés

Érdemben alatt azt értem, hogy egy teljes lecke vagy minimum fél lecke (!) az adott hölgy életéről, eredményeiről szólt. Mint a férfiaknál pl. Nagy Sándor, Napóleon, Mátyás király, VIII. Henrik vagy Caesar esetében.

Nem pedig arra, amikor futólag meg van említve, hogy ő volt XY anyja vagy felesége.



2020. ápr. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Bár már régen tanultam, de Mária Terézia biztosan volt. Akkor Zrínyi Ilona, talán Kleopátra is, de ebben már nem vagyok biztos.
2020. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Jeanne d'Arc majdnem kimaradt. :)
2020. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Marie Antoinette, Marie Curie, Mária Terézia, Jeanne D'Arc, Anne Frank, Amelia Earhart, Frida Kahlo, II. Erzsébet, Jane Goodall, etc.


Aki valamit letett az asztalra, azt azért nem hallgatják el. Aki meg annyit bírt hogy valakinek az anyja volt, vagy felesége, arról mégis mit lehet ezen kívül tanítani?:D

2020. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mária Terézia meg Zrínyi Ilona nálunk is bővebben volt.


Kleopátra viszont csak pár mondatban volt említve, mint a két nagy római szeretője. Arról szó sem volt, hogy mennyire művelt volt, milyen jó stratégiai érzékkel rendelkezett, és hogyan jutott a trónra, miket vitt véghez királynőként. Pont az ő esete volt az apropója a kérdésemnek, hogy önszorgalomból rengeteg érdekes dolgot olvastam róla a neten, de valamiért az anyagból ezek kimaradtak.

2020. ápr. 17. 16:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Marie Antoinette-ről is két mondat volt a francia forradalom leckében, Frida, Marie Curie és Amelia pedig egyáltalán nem is lettek említve.


Idén fejezem be a nyolcadikat, és ez nekem olyan... fura.

2020. ápr. 17. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
A gimnáziumi tananyag azért bővebb lesz:)
2020. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Katalin, Mária Terézia, Tudor Erzsébet. Kleopátra, Jeanne d’Arc, Marie Antoinette, és rengeteg hasonló női alak épp hogy említve volt nálunk. Amit egy kicsit hiányosnak is érzek, hiszen számos olyan uralkodó, hadvezér volt, ahol egyáltalán nem volt elhanyagolható a mellette lèvő nő szerepe, sőt. Pl Boleyn Anna neve meg sem említődött, habár nélküle létre sem jött volna az Anglikán Egyház.
2020. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!