Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire hogyan készültetek, mennyit tanultatok, milyen könyvekből tanultatok? Jó tippeket szeretnék ezzel kapcsolatban kapni!

Figyelt kérdés

Egy jó emelt szintű törtèlem èrettsègit szeretnèk írni,amihez már most elkezdtem tanulni.Viszonylag terjedelmes vázlatom van mindenből, mivel faktos vagyok.Szerintetek az elèg, ha minden faktos jegyzetet megtanulok,a Száray könyvben minden fontosabb forrást átolvasok, ès ábrát, kèpet megnèzek, meg az atlaszt, ès megcsinálok minnèl több èrettsègit?

Tudtok mèg olyan fontos, ès hasznos forrást\könyvet vagy akármit ami elősegíti a boldogulást az èrettsègin?

Azèrt tanulok most, mert van jópár lecke az elmúlt èvekből, amit nem igazán tudok ès meg akarok tanulni :) meg dolgozatokat is fogunk irni egèsz èvben a 4 èv anyagaiból, ugyhogy előbb vagy utóbb el kellet kezdenem a tanulást.Bármilyen ezzel kapcsolatos tippet,vèlemènyt,tapasztalatot,tanulási módszert szívesen várok! :)



2015. jún. 30. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Idén érettségiztem emelt szinten történelemből, 92%-os lett. Nem voltam faktos, de humán tagozaton emelt óraszámban tanultam a törit. Én gyakorlatilag csak az órai jegyzetünkből tanultam és érettségi előtt átolvastam egyszer a Szárays könyveket. Megoldottam minden feladatsort. Gyakorolj esszéírást, és elemezz sok forrást! Szerintem ez fontosabb, mint az, hogy minden nevet és évszámot bemagolj, mivel pl. a mostani feladatsorban 1 évszám volt, az első világháború kitörése. Viszont, a feladatok többsége forrásközpontú volt, azokból kellett következtetéseket levonni.

Szóbelire pedig a minden évben tavasszal megjelenő Műszaki kiadós könyvet ajánlom, én abból + az órai vázlatomból tanultam, így 100%-os lett a szóbelim. Sok sikert a vizsgához! :)

2015. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pár nappal ezelőtt kezdtem rá tanulni.. Hány oldalt kène tanulnom, hogy jól haladjak vele, ès ne fáradjak el?
2015. júl. 1. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az írásbelire a Száray féle könyvből készültem, meg órai jegyzetekkel. Szóbelire pedig a Műszaki Kiadó emelt töris könyvéből. Én sajnos az írásbelit eléggé elbénáztam, de a szóbelim max pontos lett, így 75 %-os lett az emeltem. Szerintem az írásbeli részére úgy gyakorolj, hogy old meg a korábbi érettségiket, akár többször is. És ha valamelyik kor vagy téma idegen tőled, menj múzeumba, nézz róla filmeket, dokukat ilyesmi.:) Nekem segített. Sok sikert!
2015. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat
2015. júl. 4. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!