Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-ban milyen a B-kategóriás...

Karcsi022 kérdése:

2020-ban milyen a B-kategóriás jogosítványhoz az elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés
Mennyi változott az elmúlt évekhez képest? Az újjáélesztés és a stabil oldalfektetés a 2kötelező, de a 2tétel hogy néz ki? Miért van A és B is? Engem ez a része érdekelne a leginkább. Mennyire nehéz? Csak szóban kell megválaszolni vagy be is kell mutatni az ellátást? Budapest érdekelne, már ha van különbség máshol. :D

2020. ápr. 20. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem változott tudtommal sem a gyakorlat, sem a szóbeli tételek témája.

Az alapokat, mint pl újjáélesztés, stabil oldalfektetés be kell tudnod mutatnod vizsgán. Ad a vizsgabiztos (aki általában mentőtiszt) egy expozíciót és abból kiindulva neked el kell döbtened, hogy mi a teendőd.

Ezen kívül van egy szóbeli része, amely abból áll, hogy húzol 2db tételt (én azt húztam, hogy fuldokló gyermek elsősegély nyújtása, illetve ruhadarab eltávolítása sérültről). Ezeket szóban elmondod, a vb segítőkész lesz nagyon. Csak légy határozott és menni fog az :)


Megnyugtatlak, hogy én a legelején a gyakorlatot elrontottam, mégse történt semmi. Vb segített rávezetni a megoldásra.


Egy lutri az egész.

2020. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a szóbeli tételeknél is nagyon segítőkész a vb.

Volt olyan is, hogy egy másodpercre megakadtam, de ő folytatta helyettem a szöveget én pedig megerősítettem, hogy így van.

Tényleg egy lutri. Akkor buktatnak meg ha egy szót sem szólsz egész vizsga alatt.

2020. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hali! :)Köszi szépen a választ! :) Annyi kérdésem lenne még, hogy utánanéztem neten az A és a B-tételekre is, és nagyon sok kérdés van. :S Meg nem tudom, de vannak akiknek be kellett mutatni pl a bukósisak levételét is, illetve volt olyan is, akinek kötöznie kellett a másikat törés végett. De volt, akinek meg csak szóban kellett megmondania ezt. Ez miért van? :D
2020. ápr. 20. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért van, de kötözgetni biztos, hogy nem kellesz. Csóró a magyar egészségügy, nem fogják erre pazarolni a kötszert. Egyébként ettől féltem én is, mert a sapka kötést sehogy sem tudtam elsajátítani, de nem foglalkoztak ilyenekkel. Bukósisak levételt is maximum szóba fogják kérdezni, de nem kell ettől sem megijedni :)

Menni fog az! Sok sikert

2020. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Ez a része egyébként: "Egyébként ettől féltem én is, mert a sapka kötést sehogy sem tudtam elsajátítani". Na Én is ettől tartok a legjobban! :D :D :D Összes komidra ment a zöld kezecske, köszi még1x! :)
2020. ápr. 20. 15:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen :)
2020. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Stabil oldalfektetést és újraélesztést mindenkinek kell tudnia és meg kell mutatni.


Az A és B tételek ezek: [link]


Az SOS Elsősegély e-learningjében ki vannak röviden dolgozva és megmutatják videókon is

2020. máj. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! :)
2020. máj. 13. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!