Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vélekedtek ezzel az...

Hogy vélekedtek ezzel az érettségi mizériával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan éli meg ezt a távoktatás dolgot, illetve ki hogyan ítéli meg a kormány döntését az érettségivel kapcsolatban! :) Illetve végzősök, ti készen álltok az érettségire? Hogy készültök az utolsó hetekben?
2020. ápr. 21. 23:12
 1/5 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy jó döntés nem születhet, csak kevésbé rossz, mert valamelyik zavarni fog valakiket mindenképp. Az szerintem nagy butaság, hogy az év végi jegyek szerint akartak pontot számíttatni, mert az nem lett volna igazságos. Az pedig, hogy most berángatnak minden tanárt és diákot szintén felelőltlenség, viszont érezni lehetett, hogy itt nem lesz más megoldás, mert ebből ezt tudták kihozni. Lenne mit átgondolni az oktatásunkkal kapcsolatban, de én nem értek hozzá, szóval nem tudom mit :D Abban viszont biztos vagyok, hogy egyhamar nem változik semmi.
2020. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A szóbeli időpontjában kellett volna megtartani, így teljesen kaotikus a helyzet. Nagyon sok lesz a fertőzött, ha most május 4-én kihajtják a diákokat érettségizni.
2020. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Végzős vagyok, én szeretnék végre minél előbb túllenni rajta. Sajnos így a távoktatás miatt minden motivációm elhagyott a készüléshez, pedig tudom, hogy neki kéne állnom, gyakorolnom meg tanulnom kéne, de semmi kedvem hozzá, főleg a matekhoz, hogy órákat töltsek matekvideók nézésével meg a net böngészésével minden alkalommal, mikor nem értek egy feladatot... elegem van már belőle. Sokkal nehezebb így készülni.

Én személy szerint annak örültem volna, ha szóbelit tartanak, mert a szóbeli része mindig jobban ment mint az írásbeli, és itt legalább lehetne tudni konkrétan, hogy mit tanuljunk. Teljesen megvagyok lőve, fogalmam sincs milyen témákat nézzek át, mert bármibe belekérdezhetnek, nincs semmi konkrét.

2020. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy vagyok vele, mint az utolsó. Nem tudok készülni semmire, szóbeli se fogja felfelé húzni. Én is minél hamarabb túl szeretnék már esni rajta.
2020. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is végzős vagyok, két emeltes tantárggyal (idegennyelv és történelem). Hiába voltam egész végig itthon az utóbbi egy hónapban, nem igazán maradt időm az érettségivel foglalkozni. A digitális oktatás miatt a tanárok nagy százaléka feljogosítva érezte magát a dupla annyi tananyag, házi feladat és beadandó kiadására. Az első két hétben minden tanár más platformot használt, így nehezen lehetett nyomonkövetni a határidőket. Ezután persze megállapodtak egy egységes felületben, de még így is volt egy-két tanár, aki inkább a saját útját választotta (ami persze nem olyan nagy probléma),csak néha egyes felületek nem küldenek értesítést.

Volt olyan tanár, aki elvárta, hogy minden órára nyolc oldalnyi jegyzetet írjunk, fotózzuk le és küldjük el neki, amikor az óráin soha nem használtunk füzetet. A másik véglet meg az, aki teljesen elengedte a dolgot. Hetente kaptunk egy feladatot (megjegyzem egy fontos tantárgyból, amiből sokan érettségiznek).

A videochates óráink talán a leghasznosabbak, mert látjuk mit csinál a tanár (képernyő megosztásban "ír a táblára") és könnyen lehet kérdezni, esetleg megvitatni valamit. Viszont ezek az órák sokszor nem 45 percesek, hanem jóval többek, ami önmagában nem jelentene problémát. Sok ilyen óra (vagy időre megnyitandó és leadandó "real-time" dolgozat) egymásba csúszik, és olyankor választani kell.


Tehát - nekem legalábbis - nem volt valami lazítós ez az időszak. A maradék két hétben készülök intenzíven az érettségire,főleg az emelt történelemre és az ötödik tárgyamra. A nyelv, a magyar és a matek szerintem nem igényel akkora mértékű felkészülést.

Remélem, ha nem is feltétlen május 4-én, de mindenképp meg lesz tartva az érettségi. Nem tartom igazságosnak és objektív mérőnek a megajánlott jegyet.

Kicsit aggaszt a szóbeli hiánya, tudván, hogy nincs esélyem javítani, de ezt sajnos el kell fogadni.


Minden érettségizőnek sok sikert, bármi legyen is! <3

2020. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!