Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az egyetemi élet?

Mennyibe kerül az egyetemi élet?

Figyelt kérdés

Jelöltem állami és költséges helyeket is az egyetemen.

Kb mennyire jönne ki egy hónapra, ha csak önköltségesre vennének fel, ha a tandíj félévente 300 ezer?

Mire kell még költeni?

Ki lehet fizetni, ha vállalok mellette diákmunkát ahol csak hétvégente dolgozok?

(Hétköznapi diákmunka sok lenne suli mellett)



2020. ápr. 21. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szüleid nem segítenek és másik városban van az egyetem, ergo koli/albi + kaját is fizetned kell, akkor kb esélytelen


Hat ugye ha 300e/félév, akkor az 60e/hónap + min. 20e Ft a koli (nyilván van olcsóbb és drágább is, de ennyiért már azért vannak kolik, de ez alatt is) + kb 50e Ft a kaja (lehet valamikor nem ennyi, hanem picit több/kevesebb, nyilván függ attól, hogy mit és mennyit eszel) + felév elején lehet, hogy könyveket is kell venned + vonat/buszjegy hazafele


Másik városban tanulnal, mint ahol laksz?

Ha igen, melyik városba mennél?

2020. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Veszprémet és Szombathelyet jelöltem.

Mindegyiktől kb 100-150 km re lakok, szóval a kollégium vagy az albérlet alap, bár koliba nem tudom mennyi esélyem lenne bejutni :/

50k a kaja? :O A menzán is, ha van?

Szüleim sajna nem túl sokat, de valamennyit biztosan. Talán egy havi 20 ezret találok reálisnak. Max 30.

Ha jól számolok a suli havi 50k nem 60 :D

2020. ápr. 21. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Én éjszaka dolgoztam a suli mellett, szóval hagyjuk már ezt a hétköznap sok lenne a diákmunka dumát! A szüleim szegények voltak, magamnak kellett mindent előteremtenem!


Nem kell dőzsölni, a kaja simán kijön menzán akár 30 körül is. Kolesz az olcsóbb, albérlet az mindig rizikós, bármikor kitehetnek valami indokkal.

2020. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 hat nem tudom te milyen szakra jársz/jartal, én pl biztos, hogy nem tudnék dolgozni éjszaka

Vagy persze, de, de akkor nem járnék be órákra, mert olyan fáradt lennék...

2020. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ilyen menza van szombathelyen vagy veszprémben, nálunk a bme-n nincs. persze van egy csomó hely a környéken ahol egész jó áron van a kaja, bár szerintem főzni olcsóbb, én is úgy szoktam, kb 3-4 napra előre. De még így is reggeli, vacsi, ebéd + heti 1-1 buli (mondjuk 1 üveg bor kb 1000ft-ért, vagy 1-1 ital a buliban, ott is max 2 ezret szoktam elkölteni) és simán elmegy a havi 50 (esetleg még a tusfürdő stb kijön belőle de abból is csak az olcsóbb tételek). Ha mondjuk valamelyik arckrémem, drágább sminkcuccom fogy el , akkor az már nem igazán. Vagy ha néha vennél 1-1 ruhát mondjuk a szakadt nadrág helyett, akkor sem jövök ki 50-ből.
2020. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!