Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A következő lépés anglisztika...

A következő lépés anglisztika alapképzés után?

Figyelt kérdés
Szívem szerint folytatnám majd a mesterképzésen (a nyelvészet érdekel talán leginkább) vagy egy másik képzést is szívesen elvégeznék, mert ezekre most bőven van lehetőségem, szükségesnek is érzem és szeretek is tanulni. Viszont már elkezdtem azon is gondolkozni, hogy mi az amivel szívesen foglalkoznék és a tanulmányaimhoz is kapcsolódhat valamilyen szinten. Értelemszerűen felvetődik a fordítás vagy tolmácsolás, és ezeknek a folyamata, eszközei érdekelnek is, viszont önmagában mint egy munka nem feltétlenül. Viszont azért nem vetem el ezt sem. Abban biztos vagyok, hogy tanítani nem szeretnék. Gondolkoztam gazdasági szakokon, mert ezt kb. mindenki ajánlani szokta, de engem egyáltalán nem érdekelnek a gazdasági és üzleti folyamatok, szóval teljesen távol állnak tőlem és emiatt nem biztos, hogy jó ötlet lenne. Az újságírás is érdekel, de abszolút nem vagyok vele képben, hogy ennek mik a lehetőségei. Gondolkoztam turisztikai munkákon, idegenvezetés stb., de talán nem nekem való. Kb. ilyenekkel foglalkoznak az itt végzett ismerőseim és a szakon is hasonló lehetőségekről hallottam, más nagyon nekem sem jut eszembe. Szóval nem tudom, hogy milyen képzést lenne még érdemes elvégezni emellett, vagy milyen irányba lenne érdemes kacsintgatni. Szerintetek? (és ugorjuk át a meki stb., típusú válaszokat)
2020. ápr. 23. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Ezen a kérdésen igazából már a jelentkezéskor kellett volna gondolkodni. Azt már leírtad, mi nem érdekel. Lényegében semmi. Mi mit mondjunk? Nem ismerünk.
2020. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorold: "Jó napot, felvehetem a rendelését?"
2020. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hahahaha nagyon vicces volt.... még jó, hogy leírtam, hogy aki nem tud érdemben hozzászólni a kérdéshez az ne válaszoljon. Nem tudom, hogy 17 évesen mégis honnan a tökömből kellett volna tudnom, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni x év múlva. Szerintem az emberek nagy többsége nem tudja, azt meg pláne nem, hogy valóban úgy is alakul-e majd az élete, ahogyan eltervezte.. Én legalább olyan szakot választottam, ami érdekelt és úgy gondoltam, hogy tetszeni fog, így nem lőttem mellé. Legalább normálisan utánanéztem az akkori lehetőségeimhez képest, tudtam, hogy mire jelentkezek és nem sápítoztam, hogy miért kell olvasni vagy miért tanulunk nyelvészetet, mint a szaktársaim sajnos elég nagy része, akik azért válaszották az anglisztikát, hogy “mert ott majd jól megtanulok angolul”... Úgyhogy nem érzem, hogy rosszul vagy felelőtlenül döntöttem volna. Most sem azért született meg a kérdés, mert azon pánikolok, hogy egy semmit érő bölcsész leszek stb., hanem komolyan kíváncsi lennék arra, hogy ki milyen lehetőségeket lát, amiket én esetleg nem. Ha valaki nem tud erre normálisan válaszolni, akkor egyáltalán nincsen ezzel semmi baj, de nem kötelező mindenképpen odaböfögni valamit a kérdés alá.
2020. ápr. 23. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én még az emberi erőforrás tanácsadó képzésről hallottam, hogy sokan csinálják bölcsész diplomával. Ezen kívül más nem jut eszembe nekem sem, szerintem próbáld ki magad a felsorolt területeken, hátha megtetszik valamelyik.
2020. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!