Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a könyvkiadás érdekelne,...

Ha a könyvkiadás érdekelne, merre induljak el egyetemen?

Figyelt kérdés
Már jó ideje foglalkoztat a könyvkiadás téma, és jó lenne ezzel foglalkozni a jövőben, de nem tudom hogy egyetemen pontosan merre kéne elindulnom. Azt tudom hogy magyar irodalom vagy anglisztika szak irányban szeretnék tanulni, de utána nem tudom hogy megy ez a mesterképzés dolog, és ott hogyan lehet választani, meg egyéb infók érdekelnének. Valaki segítene aki hasonló irányban tanul/tanult?

2019. jún. 25. 20:21
 1/5 Mihago ***** válasza:
75%

Mármint te akarsz könyvet kiadni, vagy a te könyvedet akarod, hogy kiadják?


Azt a hülyeséget ki mondta neked, hogy csakis azzal foglalkozhatsz, amit az iskolában megtanultál, illetve csak úgy foglalkozhatsz bármivel, ha azt tanultad? Könyvkiadáshoz nem kell diploma, csinálsz egy céget, és elkezded szervezni a hálózatodat. Az más kérdés, hogy az előre leosztott, zárt piacon labdába nem fogsz rúgni, mert sógorom-komám alapon megy az egész.

2019. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nekem bölcsész ismerőseim működtetnek kiadót.
2019. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Engem meg a dinoszauruszvadászat érdekel...


Komoly a kérdés? Mire oda eljutnál még kevesebben vásarolnának papír alapú könyveket.


Javaslom inkább a fordítással próbálkozz, az nem csak a könyvekkel foglalkozik.


Amúgy ennyire halvaszületett ötletet, mint a digitális korban könyvkiadás... Amikor ráadásul ezerrel pusztítják az erdőket? Mármint lesznek könyvek még egy darabig, de akkor se lenne benne pénz, és egy csomó munka lenne benne...

Persze nem akarlak lebeszélni az álmaidról, ez csak az én véleményem...

2019. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
"Komoly a kérdés? Mire oda eljutnál még kevesebben vásarolnának papír alapú könyveket." Ez konkrétan nem igaz. Magyarországon például az éves könyvforgalom nem egészen 2 százalékát teszik ki az e-könyvek. A kiadók pedig a kezdeti lelkesedés után egyre inkább ragaszkodnak a papírkiadáshoz, mert azt nem lehet olyan könnyen ellopni.
2019. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

nekem is már lopták el kis tűzcsiholók c munkámat,a netes gépek nembiztonságos,de azon az ősrégi monstrumon net sincs mégis ellopták...

igaza van hogy a könyvet nehezebb lopni,de a fájlokat nem míg készül a mű...

2020. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!