Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne a jobb választás?...

Melyik lenne a jobb választás? (Többi lent)

Figyelt kérdés

2019-ben csináltam egy C1-es vizsgát.

Szerintetek jobb ötlet lenne középszintű érettségit tenni és rámenni a

90-100%-ra vagy emelt érettségit tenni és kb 80-90% százalékosat tenni?


Szerintem biztosabb a közép, mert jóval könnyebb mint az emelt.

Eddig az összes emeltem 80-90% lett de jóval több csúszási lehetőség van benne és emiatt rizikósabb.


2022-ben fogok érettségizni mindenből rendesen, szerintem addigra sem kell 2 emelt a választott szakomhoz.


Ti melyiket választanátok?



2020. ápr. 24. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem is értem a kérdést...egy 80-90%- os emelt, az 130-140 pont, míg a 100%-os közép csak 100. Ha viszont nyelvről van szó, amiből van C1-es nyelvvizsgád, akkor a közép, mert emeltért úgyse kapsz pluszpontot.
2020. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyelvről van szó
2020. ápr. 24. 01:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ugyanabból emeltezel, mint amiből a nyelvvizsgád is van, nem jár a nyelvvizsgáért a 40 pont, így inkább én közepeznék. (Én is így tettem 2 éve)
2020. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Sztem meg jövőre csinald meg előre hozttba a közepet, aztán majd utána meglátod, lesz még időd;) ám grat a c1-hez
2020. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgáért 40 pontot kaphatsz max, viszont az emelt 50 pontot ér. Szerintem mindenképp megérné az emelt érettségi.
2020. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint a többletpontokra gondoltam (előző voltam)
2020. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os! :)

De ha csak közepezne, akkor kapna mondjuk 95% fölötti eredményt, és vihetné a nyelvvizsgáért járó 40 pontot is. Ellenben, ha emeltezne, akkor "csak" 75-80%-ot érne el, és igaz, megkapná az érte járó 50 többletpontot, viszont a nyelvvizsgáját már nem számítják bele. Az első opcióval jobban járna. Számolgasd te is a lehetőségeidet a felvin található pontszámkalkulátorral. Én is így tettem. :)

2020. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 RivalTin válasza:
Ha emeltezel akkor megvéded a becsületed, de biztosan kevesebb pontot kapsz. Én is ebbe a hibába estem, de szerencsére így is simán felvettek egyetemre.
2020. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!