Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hol jobb egyetemis...

Szerintetek hol jobb egyetemistának lenni Pesten vagy Szegeden?

Figyelt kérdés

Orvosi vagy gyógyszerészeti karra szeretném beadni a jelentkezésem, de nem tudom eldönteni hogy az említett két város közül melyikbe. Tudom hogy mindenki csak a saját tapasztalataiból tud meríteni, de hátha lesz olyan érv ami előre lendítheti a döntéshozásomat. Pestről sokan állítják, hogy túl nagy, koszos és nem diákközpontú de nyilván megtalálható benne minden és az egyetem elvégzése után több lehetőség tárul az ember elé mint egy vidéki városban. Szegedről sokan mondják hogy az egyetemisták köré épült, szép rendezett város. De félek hogy nem túl nagy és esetleg egy idő után megunnám, megbánnám hogy nem Pestet választottam.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2015. nov. 8. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak Szegedről tudok nyilatkozni, Bp-hez annyi közöm van, hogy a párkapcsolatom miatt rendszeresen jártam arra:D


Számomra Szeged totálisan ideális hely, méghozzá nem csak egyetemistaként. Én az orvosi elvégzése után itt is maradtam, egyelőre nem is bántam meg. Szerintem élhető, szép város. Nem túl nagy, de nem is túl kicsi, igazából minden megtalálható, amire szükségem van.

Nekem tetszik, hogy a belváros könnyen bejárható akár gyalog is, és még a szélső területek is viszonylag kevés utazással megközelíthetők tömegközlekedéssel.

Bp. szerintem már túl nagy, egyszerűen túl sokat kell utazni ahhoz, hogy az ember eljusson A-ból B-be.

Meg mondjuk engem kicsit irritál is az a tömeg, ami Bp-n van. De persze ízlések és pofonok:)

Tény, hogy nincs annyi szórakozóhely és lehetőség, de nekem az egyetemi életre elég volt, most meg már őszintén szólva nem sok időm van ilyesmire. Ha pedig mégis akad, akkor az a pár hely pont elég.


Diákélet szempontjából is megfelelő szerintem, rengeteg program van: gólyabál, szahe napok, felező buli, kari bulik, Anna-fürdőzés, koriestek, egyetemi napok stb.

Rengeteg támogatás is van, ami megkönnyíti az ember életét, pl. szociális alapon a pályázók 90%-ának jár ugye tömegközlekedési bérlet, valamint jegyzettámogatást is kaptunk évente, ami orvosin azért nem jött rosszul.


Minden ember más, más igényekkel, neked kell eldönteni, hogy melyik számodra a megfelelőbb. De bárhol is kezdesz, azért nem kell az egész életed ott leélned:P Ha Szegeden kezdesz, akkor is elmehetsz majd Pestre dolgozni és persze fordítva is.

2015. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az egyetemeket nézd meg, hogy hol jobb a képzés, a felszereltség, a tanárok. Vannak nyílt napok nyilván, azokon általában lehet kérdezni a tanároktól, felsőéves diákoktól. Mindenképp ez legyen az első szempont, ne az, hogy kisváros vagy nagyváros. Az, hogy végzés után mennyi lehetőség van, teljesen lényegtelen. Ha tegyük fel Szegedet választod, attól még diplomázás után nyugodtan felmehetsz Pestre.


Én egyébként Szegedet választanám, egyrészt mert a szegedi egyetem nagyon jó hírű, másrészt olcsóbb a megélhetés, ami egy diáknál fontos tényező. Pesten több a szórakozási lehetőség, ez tény, de ez igazából úgyis a társaságon múlik, nem azon, hogy 10 vagy 100 kocsma van-e a környéken.

2015. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :) és amúgy az orvosiról mi a véleményed? magas színvonalú az oktatás?

persze tudom hogy nem kell Szegeden maradnom, de gondoltam ha Pesten akarok a későbbiekben élni jobb eséllyel indulok ha ott végzem az egyetemet is :)

2015. nov. 8. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy hibátlan az orvosi képzés, de sehol sem az. Alapvetően a magyar orvosi oktatásnak a gyakorlatban van igen nagy lemaradása, de ez a hallomások alapján mind a 4 egyetemre igaz. Az elméleti oktatás az meglehetősen jó mindenhol. Persze, vannak különbségek, az egyik tárgyat itt oktatják jobban, a másikat ott, de összességében elég kiegyenlített a mezőny. Meg persze az embertől is függ...aki akar, az jó szakember lesz, de minden egyetemről kerülnek ki a pályára totálisan alkalmatlan személyek is...


Szerintem a végzés utáni elhelyezkedésnél nem az számít, hogy hol végeztél. Sokkal inkább az, hogy a gyakorlatokon, főleg a hatodéves gyakorlatokon hova "dolgoztad" be magad. Ha van preferált hely, kórház, akkor érdemes a szigorló évi gyakorlatokat oda szervezni és a gyakorlat alatt aktívkodni és érdeklődni az álláslehetőségekről. Önmagában azért nem hinném, hogy előnyben részesítenek valakit, mert az xy egyetemen végzett. Az egyetemi évfolyamomról pl. mentek a szélrózsa minden irányéba az emberek Győrtől, Pesten át Debrecenig, és persze jó páran maradtak Szegeden is.

Mondjuk nekem speciel államvizsgán ajánlották fel a helyet, pedig nem Szegeden végeztem a gyakorlatot.

2015. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestről jöttem le Szegedre az orvosi karra tanulni és ez szerintem abszolút egy szerethető város. Közlekedésileg sokkal jobb Pestnél ahol órák mennének el az utazással, itt meg gyalog bejárható a belváros és minden elérhető. Hangulatilag ha nem vagy egy milliós-nagyváros mániás akkor Szegedet nagyon meg lehet szeretni és az egyetem is nagyon színvonalas :)
2015. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!