Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fellebbezést írni? Mi kell...

Fellebbezést írni? Mi kell hogy benne legyen?

Figyelt kérdés
Légyszi csak az írjon aki ilyen körbe mozog. Nagyon rossz központit írtam és sajnos nem volt arra a szakra szóbeli, hogy legalább kicsit javítsak rajta. Minden áron oda akarok menni és nagyon fontos, hogy jó fellebbezést adjunk be, de nem tudjuk mit kell bele írni nagyon pontosan megfogalmazva. Kereskedelem szak lenne egyébként.

2020. máj. 2. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Például meg kell indokolnod, hogy miért vegyenek fel téged.
2020. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolában végig majdnem jeles tanuló voltam, de életem első "vizsgáján" a stressz helyzete miatt nagyon elrontottam a központimat. A szüleim és a családom a kereskedelemben dolgozik. Később én is a családi vállalkozásban szeretnék dolgozni.

Nagyon sok jót hallottam erről az iskoláról az oda járó barátaimtól. Teljes mértékben azonosulni tudok az iskola szellemesigével és értékrendjével. Minden álmom az hogy ebbe az iskolába járjak. Blabla...


A méltányossági kérelem beadása nem feltétlenelül jelent automatikus felvételt az iskolába. Arra azért készűlj fel, hogy simán elutasíthatnak indoklás nélkül, mert találtak tőled jobbat, vagy mert feltöltötték a létszámot a rendes felvételi eljárás keretein belül.

A jobb iskolák jellemzően elutasítják a nagyon gyenge (pl 5 pontos matek 6 pontos magyar) írásbelit írt diákokat. Valamint ilyenkor megnézik a magatartás és szorgalom jegyeket. Az én iskolámban a hármas magatartású diákok méltányossági kérelmét alapból elutasítják.

2020. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!