Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ZH-vizsga előtt, vagy akár...

ZH-vizsga előtt, vagy akár szimpla beszélgetés során az utóbbi napokban, hetekben vacogás szerű jelenséget észlelek magamon!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy némely ZH előtt is tapasztaltam ezt a fázást, vacogást, pedug nem is volt úgy okom különösebben izgulni, meg nem is új dolog ez az egész, hideg sem volt a lakásban én is egészen melegnek éreztem a testem.


Valamint néha egy-egy "komolyabb" beszélgetés során is észleltem ezt a "remegést".


De a beszélgetések sem veszekedések voltak hanem tényleg mondjuk csak egy téma, ami fokozottabban érdekel és, mondhatni egészen beleéltem magamat vagy nem is tudom.


Szóval nem mondom,hogy ZH előtt mondjuk nem voltam kicsit sem stresszhelyzetben vagy hasonló, de például, hogy egy beszélgetésnél is ez van olykor.

Sose csináltam még ilyet.

Ez normális vagy valaki más is tapasztalta már?🤣😅🤔😥🙄😀😁



2020. máj. 8. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Izgulás. Lámpa láz. Stressz. Jó stressz. A szervezeted tudja, hogy fontos dologra készülsz és felkészít.


Ha máskor nem volt, lehet még új dolog. Lehet magnézium hiány is. Segít ezen a rendszeres mozgás is. És egy tanárral ülj le beszélj erről. Vizsga drukkod van és kérj tőle ötletet, miként tudsz túl lenni rajta. Próbáld ki és jelezd vissza, mi vált be. Konzultáció nem csak szakmai lehet.

Ugyan erre jó, ha kommunikációs módszerekre tanulsz, vagy kommunikációs pszichológiát, testbeszédet, tudod mi az a pigmalion effektus, másnak is előadod az anyagot...


Nekem konkrétan úgy remegett a kezem első zh-nál, hogy nem tudtam megfogni a ceruzát. Ekkor ismerkedtem meg a Ballmer Peak fogalommal [link] .

De ne szokj rá! És lehetőleg 3-4 cl tequilánál állj meg. Ha túl tolod, nem fogsz emlékezni. Ha rendszeresíted, feltételes adaptáció és alkoholizmuson felül elvész a hatás lényege és ugyan úgy para lesz. Továbbá a reflexeket brutálisan rombolja! De idegességet oldja. És a tequila nem is annyira büdös. Ráadásul a citrom a végén segít a szájszagot is enyhíteni.


Sok lehetőség van még, hogyan kezeld. Egyszerű légzés technika is segít: katonai négyzet légzés, vagy meditációs 4-7-8.


Az is segít, ha tudatosítod, hogy az izgulás csak gátol. Izguljon helyetted az anyád - szó szerint. Hívd fel vizsga előtt. Mond meg: anyu izgulj helyettem is, én most koncentrálni akarok. Bejött nekem.


Az is segít, ha tudatosítod, eddig ezért tanultál, menni fog. Most csak alkalmazni kell azt, amit eddig sikerült adaptálni.


Aztán idővel rutin lesz a zh, és álmodból felkeltve is menni fog.

2020. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem kimerültség miatt volt remegés.. be is húztam a kéziféket mielött nagyobb baj lett volna
2020. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Napi 7-9 óta alvás szükségszerűen. Vagy múlti fázisú alvással lehet csökkenteni, de az máshogy okoz hátrányt.
2020. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Alváshiánnyal nimvs baj egyébként, sőt talan már néha sok is😂🤣. Az egyetemet sem most kezdtem, rutinos vagyok ezekben a dolgokban, ezért sem értem igazán. De főképp talán egyes beszélgetéseknél fordul elő inkább, biztos nagyon "izgalomba" hoz a téma.
2020. máj. 9. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tapasztaltam már sokszor teljesen ugyanezt a "remegő, vacogó" érzést, amit leírtál. Nálam például ez egyértelműen stressz hatására jön elő (ilyen helyzeteknél már nem csak, hogy kicsit félek, hanem egyenesen szorongok), és legtöbbször vizsgák vagy valamiféle megmérettetések előtt érzem ezt.
2020. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!