Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan választottál szakdolgoz...

Hogyan választottál szakdolgozat témát?

Figyelt kérdés
Nekem angol irodalom és kultúra a területem, ezen belül kell választanom majd egy témát, amiből a szakdolgozatomat írom. Viszont nekem egyelőre fogalmam nincsen, hogy mégis mit vagy hogyan fogok választani, pláne nem tudom elképzelni, hogy mégis hogyan fogom majd megírni. Egyszerűen nem értem. Soha senki nem beszélt még nekünk erről, hogy egyáltalán mi alapján kell témát választani, hogyan kell megírni stb., stb. és emiatt nem tudom. Most fejezem be a második évemet, szóval jövőre már aktuális is lesz a kérdés, de már most is mindenki azt kérdezgeti tőlünk, hogy mi lesz a témánk, mikor még semmit nem tudunk róla.
2020. máj. 9. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Vagy érdekel valami, és azt választod.

2. Vagy kinézel egy tanárt, akinél szeretnéd megírni, és megkérdezed, mit ajánlana.

Ha abszolút semmi ötleted sincs, nézd át a szakodon a korábbi pár évben megvédett munkák címeit, hátha tudsz belőle ötletet meríteni.

2020. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ezt picit konkrétabban hogyan kell elképzelni? Pláne ilyen területen? Kiválasztok egy művet és elemzem egy szempontból, vagy hogyan? Azt nem értem, hogy mennyire kell leszűkíteni a témát vagy úgy egyáltalán miben lehet gondolkozni és hogyan kell kivitelezni. Nekünk csak az utolsó évünkben lesz majd egy kutatásmódszertan óránk, azon kívül semmi. Szóval tényleg nem tudom, hogy hogyan kell ezt elképzelni.
2020. máj. 9. 13:59
 3/5 anonim válasza:
96%

Megnyugodhatsz, máshol se mondanak semmit.

Nálunk megadtak témákat, ezekből lehetett választani, de ki is lehetett találni más témát, persze azt engedélyeztetni kellett, mert bármiről azért mégsem lehet írni, relevánsnak kell lennie. Arra meg, hogy hogyan kell megírni, majd rájössz, a konzulenstől ne várj semmit, az még elolvasni se nagyon fogja.

2020. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: jobb tanácsot nem tudok adni, minthogy nézd meg, adott helyen milyen szakdolikat írtak az utóbbi években. Egyrészt pörgesd át a címeket (azt is láthatod, hogy melyik tanár milyen témákat szokott elvállalni), és lapozz bele néhányba, amik a címük alapján szimpatikusnak tűnnek.
2020. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, én a konzulensemmel is csak akkor találkoztam, amikor kb rátörtem már az ajtót, mert egy utolsó szemét volt, aki semmibe vette a leveleimet, és az elküldött megírt részeket. Szerintem nem is értett a témámhoz egyáltalán. Én egy olyan témáról írtam, ami hozzám közel állt, láttam a gazdasági/társadalmi/fenntarthatósági jelentőségét. Tanárom beleegyezett, aztán én magam írtam az egészet.
2020. máj. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!